قوانین و مقررات

LifeandMe با نام حقوقی، پردازش بنیان سلامت کارا، مطابق با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، مجموعه قانون‌های تدوین‌شده جرایم اینترنتی، و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی، فعالیت می‌کند و از هر حیث تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

سو‌ءاستفاده از نام تجاری LifeandMe ، سایت LifeandMe یا استفاده از نام‌های مشابهی که شبهه‌برانگیز هستند، به هر طریقی ممنوع است. LifeandMe در صورت مشاهده چنین مواردی حق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح، دادگاه رسیدگی به جرایم اینترنتی در داخل یا خارج و همچنین اطلاع‌رسانی به مجریان یا استفاده‌کنندگان سرویس را برای خود محفوظ می‌دارد.

وب‌‌سایت LifeandMe پایگاه اینترنتی دیگری جز وبگاه‌های lifeandme.net و lifeandme.ir، صفحات اجتماعی instagram.com/lifeandme.co و twitter.com/lifeandmeco ندارد و فقط از همین راه با کاربرانش تماس می‌گیرد. LifeandMe مکاتبات اینترنتی‌ دیگری را که با آدرس‌هایی به‌جز آدرس‌های رسمی و معتبر این وب‌سایت انجام شود را تأیید نمی‌کند.

ثبت نام در LifeandMe و ایجاد حساب کاربری به منزله پذیرفتن کلیه قوانین و مقررات مندرج در این سند است؛ قوانین و مقررات به صورت دوره‌ای به‌روز رسانی می‌شود. تغییرات احتمالی از طریق ارسال پیام و یا ایمیل به کاربرها اطلاع داده خواهد شد. لازم به ‌ذکر است این مستند همواره از طریق بخش قوانین و مقررات سایت LifeandMe نیز در دسترس کاربران قرار دارد.

حفظ حریم شخصی

قبل از توضیح قوانین و اظهارات حریم خصوصی، لازم به ذکر است که کلیه جمع آوری داده‌ها، تجزیه و تحلیل و تفسیر آن‌ها در ایران با ذخیره‌سازی در سرور داخلی در یک محیط کاملاً امن انجام می‌شود.

اطلاعات مشتریان ما ارزش اصلی شرکت LifeandMe است.

امنیت کلیه اطلاعات ارزشمند ما تضمین شده است و پس از تهیه گزارش‌هایی که به مشتری ارائه می‌شود، LifeandMe به جز در موارد تحقیقاتی، آن هم تنها با اخذ رضایت فرد تست‌دهنده، و با جداسازی اطلاعات شخصی از پروفایل ژنتیک، استفاده دیگری از آن نخواهد کرد و آن را با اشخاص ثالث حقیقی و یا حقوقی به ‌اشتراک نخواهد گذاشت.

رویکردهای محوری حراست از حریم شخصی

اطلاعات ارائه شده در اینجا، یک دستورالعمل کلی برای حفظ حریم خصوصی و اقدامات امنیتی ما است.

  • انتخاب معنی‌دار

LifeandMe به مشتریان امکان کنترل اطلاعات ژنتیکی خود را می‌دهد. ما می خواهیم مشتریان تصمیم بگیرند که اطلاعات آن‌ها چگونه استفاده شود و با چه کسانی به اشتراک گذاشته شود.

  • طراحی فرایندها با توجه به رعایت حریم خصوصی

LifeandMe با پیروی از اصول محرمانگی و یکپارچگی، برای تحلیل داده‌های خود برنامه‌های ایمن تولید می‌کند. بررسی‌های امنیتی صریح در چرخه توسعه نرم‌افزار و هم‌چنین آزمایش تضمین کیفیت به صورت دوره‌ای صورت می‌گیرد. کنترل‌های امنیتی LifeandMe به طور منظم توسط مامور ثالث انجام می‌شود.

LifeandMe تلاش می‌کند تا محصول خود را با در نظر گرفتن حریم خصوصی افراد طراحی نماید. این باور ماست که برای مشتریان، مطلع بودن از نحوه رسیدگی به اطلاعات آن‌ها مهم است. در زیر اطلاعاتی که ما جمع‌آوری می‌کنیم، نحوه استفاده از آن و زمان آشکار کردن آن، آورده شده است.

  • انواع اطلاعاتی که ما جمع می کنیم

ما اطلاعات شخصی مشتریان را از ثبت نام و هنگام استفاده از سایت، جمع‌آوری می کنیم . مانند نام آن‌ها، شماره تلفن همراه، ایمیل و اطلاعات مربوط به وب (مانند آدرس IP آن‌ها). با استفاده از نمونه بزاق و پاسخ‌های پیمایشی که مشتریان به ما ارائه می دهند، اطلاعات ژنتیکی، فنوتیپی و خانوادگی را جمع‌آوری می‌کنیم.

  • چگونگی ذخیره‌سازی اطلاعات مشتریان

اطلاعات شخصی و ثبت‌نامی مشتریان جدا از هرگونه اطلاعات ژنتیکی ذخیره می‌شود تا احتمال شناسایی مشتریان را بیش از پیش کاهش دهد.

اطلاعات شخصی مشتریان با یک شماره شناسایی تصادفی، برای شناسایی و خدمات پشتیبانی مشتریان مشخص می‌شود و همچمنین اطلاعات ژنتیکی آن‌ها نیز فقط با استفاده از سیستم بارکد مشخص می شود.

  • استفاده از تجهیزات مناسب

LifeandMe معتقد است که سیستم‌هایی که برای محافظت و نگهداری از اطلاعات ژنتیکی تعبیه شده‌اند، باید بالاترین سطح امنیت را دارا باشند. این اقدامات در طراحی نرم‌افزارهای مورد استفاده، سخت‌افزارهای تهیه شده و اقدامات امنیتی فیزیکی برای محافظت از سرورهایی که داده‌های مشتریان در آن ذخیره می‌شود، بازتاب یافته است.

اطلاعات شخصی و داده‌های ژنتیکی در محیط‌های فیزیکی جداگانه ذخیره می‌شود، که مطابق با استانداردهای صنعت برای امنیت است.

  • کنترل دسترسی

در LifeandMe تمام دسترسی‌ها بر اساس کارکرد و وظایف شغلی محدود به پرسنل مجاز است. این دسترسی‌ها با توجه به طبقه‌بندی محرمانگی اطلاعات تعیین می‌گردد. هم‌چنین کلیه دسترسی‌ها به هر گونه اطلاعات به طور مداوم مانیتور و ثبت و ضبط می‌شود.

  • رمزگذاری

LifeandMe از اقدامات امنیتی استاندارد برای رمزگذاری داده‌های شخصی حساس استفاده می‌کند. LifeandMe همچنین به طور پیش فرض از HTTPS برای رمزگذاری کلیه داده‌ها در هنگام ترانزیت در اینترنت استفاده می کند.

مشارکت در تحقیقات

LifeandMe به مشتریان این فرصت را می دهد تا از طریق روش جدید انجام تحقیقات (در خانه و آنلاین) شرکت کنند.

شرکت در تحقیقات ما کاملاً داوطلبانه است. مشتریان می توانند انتخاب کنند که برای مشارکت کردن در تحقیق رضایت بدهند یا خیر و عدم رضایت آن‌ها برای مشارکت، در تجربه LifeandMe آن‌ها تاثیری نخواهد داشت. هم‌چنین حتی در صورت صدور رضایت پیشین، در هر هنگامی که مشتری اراده کند، می‌تواند عدم رضایت خود را نسبت به شرکت در تحقیقات اعلام نموده و تا حداکثر یک ماه پس از اعلام درخواست، اطلاعات وی از زنجیره تحقیقاتی LifeandMe پاکسازی می‌شود.

اگر مشتریان رضایت خود را برای مشارکت در تحقیق اعلام کنند، از داده‌های آن‌ها برای کمک به کار پژوهشگران LifeandMe یا محققان شخص ثالث که با LifeandMe کار می کنند، استفاده می شود. رضایت دادن مشتری به محققان ما یا محققان شخص ثالث مورد تأیید LifeandMe اجازه می‌دهد تا از داده‌های مشتری به طور کل برای انواع مطالعات استفاده کنند.

در پایان، تاکید مجدد این نکته حائز اهمیت است که LifeandMe متعهد به تضمین امنیت داده مشتریان خود، چه در سطح فردی و چه در سطح جمعی است.