سفری هیجان انگیز به گذشته خود

فقط یه تست ژنتیکی نیاز داری تا به 80 هزار سال قبل سفر کنی و بدونی از کدوم ملیت اومدی!

سفری هیجان انگیز به گذشته خود

فقط یه تست ژنتیکی نیاز داری تا به 80 هزار سال قبل سفر کنی و بدونی از کدوم ملیت اومدی!

پخش ویدیو

گزارش تاریخچه خانوادگی LifeandMe

تو گزارش تاریخچه خانوادگی LifeandMe، وضعیت ژنتیکی شما بر اساس بانک ژنتیکی تحلیل و بررسی می‌شه. این گزارش به شما میگه ژنوم شما چقدر به ملیت های مختلف شباهت داره.

تیم تحقیقاتی LifeandMe، با انجام آزمایش و بررسی صدها هزار نقطه گوناگون از DNA، اطلاعات خونده شده رو تحلیل کرده و به تاریخچه خانوادگی شما نسبت می ده. شما با انجام تست ژنتیکی LifeandMe می تونید سفری هیجان انگیز به گذشته پر رمز و راز خود داشته باشید و ناشناخته های زندگیتون رو کشف کنید.

ترکیب ملیتی

تو گزارش تاریخچه خانوادگی، شاهد اطلاعاتی مانند ملیت اجدادتون، مسیرهای مهاجرتی اونها و چگونگی برقراری ارتباطشون با قومیت‌های مختلف خواهید بود.

مسیر مهاجرتی مادری

با آگاهی از مسیر مادریتون، به ده ها هزار سال پیش سفر کنید و مهاجرت های اجدادتون از آفریقا تا به زمان حال رو کشف کنید.

شباهت به نئاندرتال ها

نئاندرتال ها گروهی از انسان های باستانی بودن که با انسان های مدرن تو اروپا و آسیا زاد و ولد کردن.

درخواست مشاوره رایگان

dna
ترکیب ژنی من چقدر به مردم دنیا شباهت داره؟
caveman

من چقدر شبیه به نئاندرتال ها هستم؟

ancestor

اجداد مادری من از کجا اومدن؟

ancestors

کدوم فرد مشهور جد مادری مشترک با من داره؟

سفر ژنتیکی شما صرفا به شناخت اجدادتون محدود نمیشه!

تندرستی

تست ژنتیکی تغذیه لایف اند می با بررسی ریسک ژنتیکی شما در موارد نظیر چاقی/لاغری، چربی خون، میل به مصرف میان وعده، کمبود ویتامین D، کافئین، لاکتوز، سلیاک، کمبود کلسیم، فولات، فقر آهن، کمبود سدیم، کمبود ویتامین B12، کمبود ویتامین A، میزان چربی کل بدن، غلات کامل... به شما در داشتن رژیم و سبد غذایی سالمتر کمک می کند. با در دست داشتن این گزارش جامع دیگر نیازی به تست ژنتیکی لاغری نخواهید داشت.


پوست و زیبایی

هنوز به روتین پوستی ایده آلتان نرسیده اید؟ مصرف کرم های گران قیمت هم دردتان را دوا نکرده و پیری زودرس پوست از دغدغه های شماست؟ جالب است بدانید ژنتیک شما سن زیستی تان را تعیین می کند. گزارش پوست و زیبایی لایف اند می با بررسی مولفه های رنگدانه های پوست، پاسخ به آفتاب، کک و مک و نقاط آفتاب گرفتگی، اگزما، پسوریازیس، سلولیت و بافت پوست، رطوبت پوست، سن زیستی و خطوط اخم انتخاب درست روتین پوستی تان را ساده تر می کند.


سلامت روان

شده تا به حال خشم غیر قابل کنترلی را تجربه کرده یا با بی خوابی دست و پنجه نرم کنید؟ بیشتر دوست دارید که تنها باشید یا از بودن در جمع لذت می برید؟ دلیل این موارد می تواند نهفته در ژن شما باشد. گزارش روانشناسی لایف اند می ریسک ژنتیکی خشم، بی خوابی، تاخیر در رضایتمندی، لذت جویی، توانایی های شناختی، عملکرد حافظه و میل به تنهایی را در شما بررسی می کند.


غربالگری ناقلین

امروزه بیماری های ژنتیکی در نوزادان رشد چشمگیری داشته است. تعداد اندکی از این موارد با انجام مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج یا غربالگری در دوران بارداری قابل تشخیص است. اما لایف اند می با یک تست ژنتیکی ساده، ریسک انتقال ۴۲ بیماری ژنتیکی به فرزندتان را شناسایی می کند. با گزارش غربالگری ناقلین از سلامت جنین و آینده کودکتان خاطر جمع باشید.


بشنوید از سفر ژنتیکی دیگران

لایف اند می چیست؟

تست ژنتیکی لایف اند می، با همت تیم متخصص و به کارگیری جدیدترین تکنولوژیها و انتقال دانش از پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی دنیا، امکان شناخت ویژگی های ژنتیکی و تغییر سبک زندگیتون رو فراهم می کنه. 
این تست، با استخراج DNA از نمونه بزاق شما، تحلیل داده‌های حاصل از اون و ارائه گزارشات شخصی سازی شده، بهتون برای داشتن سبک زندگی منحصر به فرد و بهبود سلامت جسم و روح کمک خواهد کرد. 

سوالات متداول

تشخیص نوع هاپلوگروپ به چه صورت انجام میشه و چطور هاپلوگروپ های مختلف به وجود اومدن؟
برای تشخیص هاپلوگروپ و نوع مسیر مادری شما، DNA میتوکندری بررسی میشود که فقط از مادر به فرزندان منتقل می‌شود. همه هاپلوگروه‌ها از ‌یک هاپلوگروپ اصلی در آفریقا منشا گرفته اند و با گذشت هزاران هزار سال هاپلوگروه‌های بیشتر و بیشتری شکل گرفتند. هر بار که DNA جهش می یابد، گروهی از بقیه جدا می شوند و آنها به هاپلوگروه خود تبدیل می شوند. طبقه بندی شما به عنوان بخشی از یک هاپلوگروپ خاص بستگی به تعداد SNP ها یا همان تغییرات ژنتیکی در DNA شما دارد. با انجام این تست تغییرات ژنتیکی شما مورد بررسی قرار می گیرند و هاپلوگروه های شما آشکار می شوند.
نتایج گزارش تاریخچه خانوادگی به چه صورت بدست میاد؟
در DNA همه ما یک داستان وجود دارد که بخشی از داستان گسترده تر انسان است. در طول هزاران هزار سال، وقتی گروه‌های مختلف مردم از یکدیگر جدا شدند تا به مناطق جدید بروند، تغییرات کوچکی در DNA ما رخ داد و سرنخ‌های ظریفی درباره تاریخ ما به جا گذاشت.بررسی ترکیب ملیتی شما پنجره‌ای به داستان شماست و براساس الگوریتم‌های پیشرفته آماری و پایگاه داده‌های جمعیت‌های مختلف در سراسر جهان، ارائه می‌شود. ما ترکیب اجداد شما را تنها با استفاده از اطلاعات موجود در DNA شما وپایگاه داده ای که شامل DNA تعداد زیادی از افراد با ملیت های مختلف که دارای اجداد ژنتیکی شناخته شده هستند، تعیین می کنیم و هر ناحیه از DNA شما را با DNA جمعیت های سراسر جهان مقایسه می کنیم. هنگامی که یک ناحیه از DNA شما با DNA مرجع از یک جمعیت اجدادی خاص با درجه اطمینان بالایی مطابقت داشته باشد، DNA شما به آن جمعیت اختصاص داده می شود.
اگر در شهری به جز تهران باشم، چطور باید تست بدم؟
فرقی نمیکنه کجا باشید، کیت نمونه بزاق به صورت رایگان به آدرس منزل و یا محل کار شما ارسال می شه و به راحتی در منزل قابل انجامه. در شرایط خاص با هماهنگی قبلی، امکان تست به صورت حضوری هم امکان پذیره.
نتیجه تست به چه شکل ارائه میشه؟
گزارش های شخصی سازی شده بصورت فایل برای شما ارسال میشه، در صورت تمایل گزارش ها با هزینه مجزا به صورت چاپ شده هم تقدیمتون میشه.
این آزمایش محدودیت سنی داره؟
خیر، این آزمایش محدودیت سنی نداره. از هر سنی که افراد بتونن نمونه بزاق جمع آوری کنن میتونن این آزمایش رو انجام بدن.
چطور می تونم به نتایج گزارشات اعتماد کنم؟
شرکت دانش بنیان لایف اند می زیر نظر معاونت علمی، تلاش کرده تا در تمامی مراحل نمونه گیری، تحلیل داده، تهیه ریپورت و مشاوره های تخصصی، در عالی ترین سطح استانداردهای جهانی ظاهر بشه. به همین دلیل موارد زیر رو جز پروتکل های اساسی خودش قرار داده: -انتخاب کیت هایی از بزرگترین شرکت متخصص در این حوزه -جمع آوری بزاق با بیشترین درصد خلوص -انتخاب روش کار microarray، از معتبر ترین و با دقت ترین روش های موجود در دنیا -تنها شرکت ایرانی رعایت کننده استاندارد DTC