تاریخچه خانوادگی

با انجام تست LifeandMe شما می توانید در گذشته خود سفر کنید و اطلاعات جالبی در مورد اجدادتان به دست آورید. در گزارش تاریخچه خانوادگی لایف اند می موارد زیر را کشف کنید:

قیمت: 3,300,000

توضیحات و فواید

در گزارش تاریخچه خانوادگی LifeandMe، وضعیت ژنتیکی شما بر اساس بانک ژنتیکی تحلیل و بررسی می‌شود. این گزارش به شما خواهد گفت ژنوم شما چه میزان به ملیت های مختلف شباهت دارد. در کنار اطلاعات ملیتی، شما می توانید از مسیر مهاجرت مادریتان آگاه شوید. همان مسیری که از چندین هزار سال پیش و از آفریقا که خاستگاه پیدایش انسان امروزی بود، گسترش پیدا کرد و هر گروه از انسان ها به نقاط دیگر کره زمین مهاجرت کردند. این گزارش همچنین به شما می گوید که اجدادتان از چه سرزمین‌هایی گذشته اند و میزان شباهت شما به نئاندرتال ها نیز بررسی می شود. علاوه بر این‌ها در می یابید با کدام شخصیت معروف در طول تاریخ هم‌مسیر بوده‌اید. نکته هیجان انگیز گزارش تاریخچه لایف اند می این است که در صورت تمایل می توانید خویشاوندهای ژنتیکی خود را در دنیا پیدا کنید، حتی اقوام درجه یک و… البته ناگفته نماند که طرف مقابل می بایست اجازه تطبیق ژنتیکی را به بانک ژنتیکی داده باشد. ژنوم انسان ها در هسته و میتوکندری سلول های آن ها ذخیره شده است. تیم تحقیقاتی LifeandMe، با انجام آزمایش و بررسی صدها هزار نقطه گوناگون از DNA، اطلاعات خوانده شده را تحلیل کرده و به تاریخچه خانوادگی شما نسبت می دهد. شما با انجام تست ژنتیکی LifeandMe می توانید سفری هیجان انگیز به گذشته پر رمز و راز خود داشته باشید و ناشناخته های زندگی خود را کشف کنید.

توضیحات و فواید

ترکیب ملیتی

۱-احتمالا به خاطر نمی آورید. روزهایی که در دشت‌های آفریقا بین بوته‌ها قدم می زدید. زمانی که جنب و جوش طبیعت دوروبرتان بسیار آرامش بخش و حیات وحش بهترین رفیقتان بود. هنگام ظهر در راه برگشت از شکار، سری هم به برکه می زدید تا از خنکی آب نیرویی دوباره بگیرید. و شب با خیره شدن به کهکشان و شمردن ستاره‌ها به خواب می رفتید. بله! این یک رویا نیست. شما هم چنین روزهای آرامی را گذراندید!

۲- روزها و شب ها گذشتند. چشم باز کردید و دیدید در یونان هستید. در اولین شهرهایی که تاریخ به خود دیده زندگی می کنید و شاهد شکل گرفتن اولین تمدن های بشریت هستید. اما قرار نیست که روزها به همین منوال بگذرند. دیگر وقت کشورگشایی رسیده! با یک شمشیر در دست و زره بر تن در بزرگترین جنگ های تاریخ کنار بنام ترین جنگجوها، قدرتتان را به رخ می کشید.

۳- آرامش دوباره، وقتی خودش را نشان داد که از انگلستان سر در آوردید، زیر باران‌های زمستانه و تابستانه زندگی کردید. دنیا دارد مکان عجیبی می شود و شما هم شاهدش هستید! چیزهایی که به ذهنتان هم خطور نمی کرد: رادیو، خودرو و آنتی بیوتیک. دنیا خودش را می سازد! سرنوشت سازترین لحظات تاریخ جلوی چشم شما در حال وقوع است. لحظه بزرگترین انقلاب تاریخ! لحظه انقلاب صنعتی!

۴- نوبت به داستان امروزتان می رسد. روی صندلی ماشینتان نشستید و به سمت محل کارتان رانندگی می کنید. ناگهان فکری به سرتان می زند. “من از کجا آمدم؟ اجدادم متعلق به چه سرزمین هایی بودند و سرگذشتشان چه بود؟ چطور شد که سر از ایران در آوردم؟” رسیدن به جوابش آسانتر از چیزیست که فکر می کنید! تست تاریخچه خانوادگی LifeandMe پاسخ تمام این سوالات را با آشکار کردن مسیر مهاجرت مادری، ترکیب ملیتی و درصد شباهت به نئاندرتال ها به شما می دهد. سفر زندگیتان سرشار باشد از اتفاقات هیجان انگیز.

DNA شما نشا‌ن‌دهنده اطلاعات زیادی از تاریخچه خانوادگی شماست. در گزارش تاریخچه خانوادگی LifeandMe، شاهد اطلاعاتی مانند ملیت اجدادتان، مسیرهای مهاجرتی آنها و چگونگی برقراری ارتباط آنان با قومیت‌های مختلف خواهید بود. ما در مجموعه لایف اند می DNA شما را با دیتابیسی که شامل DNA گروهی از افراد با ملیت های مختلف است مقایسه می کنیم و این کار می‌تواند ملیت های شما را با مقایسه با بیش از 150 منطقه در سراسر جهان، مشخص و نتایج بی‌ نظیری ارائه کند. با بررسی قطعه های کوچکی از DNA به نام SNP که بسته به اصل و نسب هر شخصی متفاوت هستند، درصد ملیتی شما به دست می آید. مردم در گذشته به نسبت امروز نقل مکان نمی کردند و معمولاً در گروه قومی یا مذهبی خود ازدواج می کردند، بنابراین این SNPها با گذشت زمان جمع می شدند و در بعضی موارد، کاملاً منحصر به فرد هستند. مثلا اگر DNA شما حاوی نوعی SNP است که فقط در مصریان ظاهر می شود، احتمال اینکه شما یک جد مصری داشته باشید وجود دارد.

مسیر مادری

DNA میتوکندریایی ابزاری قدرتمند برای ردیابی تاریخ مسیرهای مادری است. چرا که فرزندان، DNA میتوکندری خود را فقط از مادرشان دریافت می کنند. این زنجیره هیچگاه در طول تاریخ متوقف نشده است. هاپلوگروه مادری در طول چندین هزار سال از طریق مسیر مادری به شما منتقل شده است. متخصصین ژنتیک هاپلوگروه های مادری، پراکندگی هر گروه در سرتاسر جهان و روابط موجود در میان آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند. هاپلوگروه هایی که روابط نزدیکی دارند معمولا از ریشه های جغرافیایی مشترکی سر بر می آورند. با وصل کردن این نقاط و ریشه یابی هر مسیر تا مبدا و یافتن الگوهای مسیرهای مهاجرتی هر هاپلوگروه می توان به تفاسیر مفصلی از هر یک از این گروه ها رسید. شما با مطالعه گزارشات خود در این حوزه، می توانید از مسیر مهاجرت مادری خود باخبر شوید. با گزارش تاریخچه خانوداگی لایف اند می و آگاهی از مسیر مادری خود، به ده ها هزار سال پیش سفر کرده و مهاجرت های اجداد خود از آفریقا تا به زمان حال را کشف کنید.

شباهت به نئاندرتال ها

نئاندرتال ها گروهی از انسان های باستانی بودند که با انسان های مدرن در اروپا و آسیا زاد و ولد کردند. نئاندرتال ها تفاوت اندکی با ما داشته اند و به نظر می رسد که از رفتارهای اجتماعی پیچیده ای برخوردار بوده اند. با ممکن شدن توالی یابی ژنوم در دهه گذشته، اطلاعات زیادی درباره نئاندرتال ها و ارتباطات پیچیده شان با انسان امروزی کشف شد. در گزارشات LifeandMe میزان شباهت شما با نئاندرتال ها از نظر ژنتیکی بررسی می شود. این انسان های باستانی، قبل از ناپدید شدن در حدود 40000 سال پیش، با انسان های امروزی زاد و ولد کردند. در گزارش تاریخچه خانوادگی DNA شما با نئاندرتال ها مقایسه و میزان شباهت شما با این گونه گزارش می شود.

سایر محصولات

روانشناسی

تغذیه

پوست و زیبایی

غربالگری ناقلین

تماس با کارشناسان ما