حوزه تاریخچه خانوادگی

با انجام تست تشخیص اجداد LifeandMe شما می توانید در گذشته خود سفر کنید و اطلاعات جالبی در مورد اجدادتان به دست آورید. در گزارش تاریخچه خانوادگی لایف اند می موارد زیر را کشف کنید:

  • ترکیب ملیتی شما در بین ملیت های مختلف
  • مسیر مهاجرت مادری شما در طول تاریخ
  • درصد شباهت ژن های شما به نئاندرتال ها

توضیحات و فواید

در گزارش تاریخچه خانوادگی LifeandMe، وضعیت ژنتیکی شما بر اساس بانک ژنتیکی تحلیل و بررسی می‌شود. این گزارش به شما خواهد گفت ژنوم شما چه میزان به ملیت های مختلف شباهت دارد.
در کنار اطلاعات ملیتی، شما می توانید از مسیر مهاجرت مادریتان آگاه شوید. همان مسیری که از چندین هزار سال پیش و از آفریقا که خاستگاه پیدایش انسان امروزی بود، گسترش پیدا کرد و هر گروه از انسان ها به نقاط دیگر کره زمین مهاجرت کردند.

این گزارش همچنین به شما می گوید که اجدادتان از چه سرزمین‌هایی گذشته اند و میزان شباهت شما به نئاندرتال ها نیز بررسی می شود. علاوه بر این‌ها در می یابید با کدام شخصیت معروف در طول تاریخ هم‌مسیر بوده‌اید.

نکته هیجان انگیز گزارش تاریخچه لایف اند می این است که در صورت تمایل می توانید خویشاوندهای ژنتیکی خود را در دنیا پیدا کنید، حتی اقوام درجه یک و… البته ناگفته نماند که طرف مقابل می بایست اجازه تطبیق ژنتیکی را به بانک ژنتیکی داده باشد. ژنوم انسان ها در هسته و میتوکندری سلول های آن ها ذخیره شده است. 

تیم تحقیقاتی LifeandMe، با انجام آزمایش و بررسی صدها هزار نقطه گوناگون از DNA، انجام تست تشخیص اجداد در ایران را ممکن ساخته است. شما با انجام تست ژنتیکی LifeandMe می توانید سفری هیجان انگیز به گذشته پر رمز و راز خود داشته باشید و ناشناخته های زندگی خود را کشف کنید.

پخش ویدیو

ترکیب ملیتی Nationality composition

DNA شما نشا‌ن‌دهنده اطلاعات زیادی از تاریخچه خانوادگی شماست.
در گزارش تاریخچه خانوادگی LifeandMe، شاهد اطلاعاتی مانند ملیت اجدادتان، مسیرهای مهاجرتی آنها و چگونگی برقراری ارتباط آنان با قومیت‌های مختلف خواهید بود.
ما در مجموعه لایف اند می DNA شما را با دیتابیسی که شامل DNA گروهی از افراد با ملیت های مختلف است مقایسه می کنیم و این کار می‌تواند ملیت های شما را با مقایسه با بیش از 150 منطقه در سراسر جهان، مشخص و نتایج بی‌ نظیری ارائه کند.
با بررسی قطعه های کوچکی از DNA به نام SNP که بسته به اصل و نسب هر شخصی متفاوت هستند، درصد ملیتی شما به دست می آید.
مردم در گذشته به نسبت امروز نقل مکان نمی کردند و معمولاً در گروه قومی یا مذهبی خود ازدواج می کردند، بنابراین این SNPها با گذشت زمان جمع می شدند و در بعضی موارد، کاملاً منحصر به فرد هستند.
مثلا اگر DNA شما حاوی نوعی SNP است که فقط در مصریان ظاهر می شود، احتمال اینکه شما یک جد مصری داشته باشید وجود دارد.

داستان اجدادتان را بشنوید

نقشه
خط

احتمالا هیچ گاه به روزهای خیلی دور فکر نکرده اید. دورانی که اجدادتان در دشت‌های آفریقا بین بوته‌ها قدم می زدند. در آن زمان، جنب و جوش طبیعت دوروبرشان بسیار آرامش بخش؛ و حیات وحش بهترین رفیقشان بود.
هنگام ظهر، در مسیر برگشت از شکار، سری به برکه میزدند تا از خنکی آب نیرویی دوباره بگیرند. و شب با خیره شدن به کهکشان و شمردن ستاره‌ها به خواب میرفتند. بله! این یک رویا نیست. اجدادتان حقیقتا چنین روزهای آرامی را گذراندند!

sa
کره زمین
کشتی
نقشه
4
بمب
هدایت
قرن های زیادی سپری شد. اجداد بعدی شما خود را در بین النهرین یافتند. در اولین شهرهایی که تاریخ به خودش دیده زندگی کردند و شاهد شکل گرفتن اولین تمدن های بشریت بودند.
اولین کتیبه های تاریخ را با خط میخی نوشتند و یادگرفتند حرکت سیارات را پیشبینی کنند. اما حمله مصریان همه چیز را عوض کرد. شمشیر بر دست و زره بر تن، برای دفاع از سرزمین، بلند شدند.
آرامش دوباره وقتی خودش را نشان داد که از انگلستان سر در آوردند، زیر باران‌های زمستانه و تابستانه زندگی کردند. دنیا داشت مکان عجیبی می شد و آن ها هم شاهدش بودند!
چیزهایی که به ذهنشان هم خطور نمیکرد: رادیو، خودرو و آنتی بیوتیک. دنیا خودش را می سازد! سرنوشت ساز ترین لحظات تاریخ جلوی چشم اجدادتان در حال وقوع بود. لحظه بزرگترین انقلاب تاریخ! لحظه انقلاب صنعتی!
قطب نما
3
4
6
گنج
sign3
روزها و شب ها گذشت و نوبت به داستان امروز شما رسید. در همین ایران خودمان، روی صندلی ماشینتان نشستید و به سمت محل کارتان رانندگی می کنید. ناگهان فکری به سرتان میزند. من از کجا آمدم؟ اجدادم متعلق به چه سرزمین هایی بودند و سرگذشتشان چه بود؟
رسیدن به جوابش آسان تر از چیزیست که فکر می کنید! تست تاریخچه خانوادگی LifeandMe پاسخ تمام این سوالات را با آشکار کردن مسیر مهاجرت مادری، ترکیب ملیتی و درصد شباهت به نئاندرتال ها به شما می دهد.

مسیر مادری Maternal haplogroup

DNA میتوکندریایی ابزاری قدرتمند برای ردیابی تاریخ مسیرهای مادری است. چرا که فرزندان، DNA میتوکندری خود را فقط از مادرشان دریافت می کنند. این زنجیره هیچگاه در طول تاریخ متوقف نشده است.
هاپلوگروه مادری در طول چندین هزار سال از طریق مسیر مادری به شما منتقل شده است. متخصصین ژنتیک هاپلوگروه های مادری، پراکندگی هر گروه در سرتاسر جهان و روابط موجود در میان آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند.
هاپلوگروه هایی که روابط نزدیکی دارند معمولا از ریشه های جغرافیایی مشترکی سر بر می آورند. با وصل کردن این نقاط و ریشه یابی هر مسیر تا مبدا و یافتن الگوهای مسیرهای مهاجرتی هر هاپلوگروه می توان به تفاسیر مفصلی از هر یک از این گروه ها رسید.
شما با مطالعه گزارشات خود در این حوزه، می توانید از مسیر مهاجرت مادری خود باخبر شوید. با گزارش تاریخچه خانوادگی لایف اند می و آگاهی از مسیر مادری خود، به ده ها هزار سال پیش سفر کرده و مهاجرت های اجداد خود از آفریقا تا به زمان حال را کشف کنید.

مسیر مادری
Maternal haplogroup

DNA میتوکندریایی ابزاری قدرتمند برای ردیابی تاریخ مسیرهای مادری است. چرا که فرزندان، DNA میتوکندری خود را فقط از مادرشان دریافت می کنند. این زنجیره هیچگاه در طول تاریخ متوقف نشده است. هاپلوگروه مادری در طول چندین هزار سال از طریق مسیر مادری به شما منتقل شده است.  

متخصصین ژنتیک هاپلوگروه های مادری، پراکندگی هر گروه در سرتاسر جهان و روابط موجود در میان آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند. هاپلوگروه هایی که روابط نزدیکی دارند معمولا از ریشه های جغرافیایی مشترکی سر بر می آورند. 

با وصل کردن این نقاط و ریشه یابی هر مسیر تا مبدا و یافتن الگوهای مسیرهای مهاجرتی هر هاپلوگروه می توان به تفاسیر مفصلی از هر یک از این گروه ها رسید. شما با مطالعه گزارشات خود در این حوزه، می توانید از مسیر مهاجرت مادری خود باخبر شوید. 

با گزارش تاریخچه خانوادگی لایف اند می و آگاهی از مسیر مادری خود، به ده ها هزار سال پیش سفر کرده و مهاجرت های اجداد خود از آفریقا تا به زمان حال را کشف کنید.

شباهت به نئاندرتال ها

نئاندرتال ها گروهی از انسان های باستانی بودند که با انسان های مدرن در اروپا و آسیا زاد و ولد کردند. نئاندرتال ها تفاوت اندکی با ما داشته اند و به نظر می رسد که از رفتارهای اجتماعی پیچیده ای برخوردار بوده اند.
با ممکن شدن توالی یابی ژنوم در دهه گذشته، اطلاعات زیادی درباره نئاندرتال ها و ارتباطات پیچیده شان با انسان امروزی کشف شد.
در گزارشات LifeandMe میزان شباهت شما با نئاندرتال ها از نظر ژنتیکی بررسی می شود. این انسان های باستانی، قبل از ناپدید شدن در حدود 40000 سال پیش، با انسان های امروزی زاد و ولد کردند.
در گزارش تاریخچه خانوادگی DNA شما با نئاندرتال ها مقایسه و میزان شباهت شما با این گونه گزارش می شود.

نمونه گزارش

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

مشاوره ژنتیکی

در مشاوره ژنتیکی تاریخچه خانوادگی، کارشناسان لایف اند می اطلاعات کاملی در مورد ملیت ها و مسیر مهاجرت مادری شما و درصد شباهت ژنتیکی شما به نئاندرتال ها می گویند تا در درک بهتر نتایج گزارش تاریخچه خانوادگی کمک کنند و به سوالات اختصاصی شما پاسخ دهند.
اگر با دیدن نتایج گزارش تاریخچه خانوادگی خود ملیت خاص مد نظرتان را مشاهده نکردید و ملیتی بر خلاف انتظارتان گزارش نشده، به لحاظ علمی درباره چرایی آن و چگونگی تحلیل این مسائل کاملا در جلسه توضیح داده خواهد شد.
همچنین در مورد مواردی از جمله میزان شباهت نتایج شما با خواهر و برادرتان و چگونگی به دست آمدن نتایج صحبت می شود تا نهایتا ابهامات به وجود آمده به درستی رفع شود. قابل ذکر است که جلسه تحلیل نتایج برای مشتریان لایف اند می کاملا رایگان خواهد بود.

تماس با کارشناسان ما