گزارشات ژنتیکی پوست و زیبایی
ما با بررسی ویژگی‌های ژنتیکی ، شما را از خطراتی که شادابی و نشاط پوست‌تان را تهدید می‌کند آگاه می‌کنیم.
در این گزارش به بررسی 99 نقطه ژنتیکی در 77 ژن می‌پردازیم. هدف از این گزارش، ارائه اطلاعاتی در مورد تاثیر ژن ها روی وضعیت پوست شما و کاهش هزینه‌های پوستی شما در دراز مدت است.

گزارش ژنتیکی پوست و زیبایی چه فوایدی دارد؟

   آگاهی کامل از وضعیت سلامتی خود در حوزه پوست و زیبایی
   پیشگیری از چین و چروک و پیری پوست شما
  ارائه توصیه‌های پوستی منطبق با وضعیت ژنتیکی شما
  رفع راحت‌تر مشکلات پوسستی شما

مولفه ها کدامند؟

در این پکیج مولفه های زیر را بررسی و گزارش آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

این پکیج شامل 9 مولفه است که با هدف درک آسان و استفاده از داده های ژنتیکی در راستای محافظت از پوست به شما ارائه خواهد شد.

کک و مک و نقاط آفتاب گرفتگی
گاهی در نواحی از پوست که در معرض نور آفتاب قرار می گیرد لکه هایی با رنگ زرد یا قهوه ای بوجود می آید. این لکه ها در پاسخ به اشعه UV بدلیل رشد ناحیه ای سلول های رنگدانه ساز بوجود آمده و میتواند با بیماری هایی مانند ملانوما در ارتباط باشد.ریسک بوجود آمدن این نقاط در افراد با وضعیت های ژنتیکی مختلف، متفاوت است.
سلولیت و بافت پوست
سلولیت معمولا بر روی ران و باسن دیده می شود وبوجود آمدن آن در افرادی با جنسیت، سن و تغییرات وزن مختلف، متفاوت است.وضعیت ژنتیکی نیز از عوامل بسیار موثر در بوجود آمدن سلولیت بشمار می رود. شما با آگاهی از وضعیت بدن خود در این مولفه می توانید از بوجود آمدن سلولیت در بدنتان جلوگیری کنید.
خطوط اخم
خطوط اخم دارای شدت های متفاوتی از خطوط نازک تا عمیق را شامل می شوند. خطوط اخم از نشانه های بالا رفتن سن پوست بشمار می رود. در این امر عوامل محیطی و ژنتیکی دخیل بوده و وضعیت کلی فرد را در این مولفه مشخص می کنند
پاسخ به آفتاب
برنزه شدن پاسخ پوست بدن ما به اشعه UV است که می تواند در بین افراد مختلف باتوجه به عوامل محیطی و ژنتیکی متفاوت باشد و تاثیرات مثبت و منفی بر سلامت پوست داشته باشد. با مطالعه این موارد در گزارش پوست LifeandMe از وضعیت کلی بدنتان در این مولفه خبردار خواهید شد
پسوریازیس
بیماری التهابی است که در در ابتدا پوست و مفاصل را درگیر میکند .احتمال ابتلا به این بیماری در افراد با وضعیت های ژنتیکی و محیطی مختلف، متفاوت است.
سن زیستی
سلامت و وضعیت ظاهری پوست از مهم ترین عوامل موثر در اعتماد بنفس فرد بشمار می روند.در گزارش این مولفه، شما از سن زیستی پوست خود باخبر خواهید شد.
رنگدانه های پوست
میزان رنگدانه های پوستی در انسان ها متفاوت است. این تفاوت ناشی از متغیرهای محیطی و ژنتیکی است. در گزارشات LifeandMe با بررسی این متغیر ها وضعیت کلی فرد در این مولفه مشخص می شود. رنگدانه های پوستی در حفاظت از DNA در مقابل تابش اشعه UV و در دسترس بودن این اشعه برای ساخته شدن مواردی مانند ویتامین D موثر است.
اگزما
اگزما بیماری التهابی مزمن است که با خارش و نواحی قرمز ملتهب مشخص می شود.افراد دارای توالی های ژنتیکی خاصی ریسک بیشتری برای ابتلا به این بیماری دارند.
رطوبت پوست
این مولفه مشخص می کند که پوست شما چقدر به عنوان سد فیزیکی عملکرد مناسب دارد. با بررسی داده های ژنتیکی مرتبط به این مولفه و لحاظ کردن موارد محیطی موثر در آن شما از وضعیت کلی پوست خود در این زمینه باخبر خواهید شد.