کیت و نمونه بزاق

بعد از نمونه گیری کیت را در دمای عادی محیط قرار دهید.

اگر ساکن تهران هستید، بعد از انجام تست همکاران ما با شما تماس می‌گیرند و نمونه درب منزل از شما تحویل گرفته می‌شود. اگر ساکن شهرستان هستید، بعد از ثبت کیت، اطلاعات پستی برای شما ارسال می شود تا نمونه را برای ما ارسال کنید.

بعد از وارد شدن در سایت lifeandme.net وارد پنل کاربری و ثبت کیت شوید و با ایمیل (نام کاربری) و رمز عبور دلخواهتان در سایت عضو شوید و تمام اطلاعات فردی تست دهنده را به دقت ثبت نمایید.

از درپوش کوچک درون بسته برای بستن لوله حاوی نمونه استفاده کنید و لوله در بسته را درون زیپ کیپ قرار داده و تحویل پیک یا پست دهید.

خیر، کیت جمع آوری بزاق حاوی مایع نگهدارنده هست که با نمونه بزاق شما آمیخته می شود و به همین دلیل در بازه زمانی طولانی یا در دماهای مختلف مشکلی برای نمونه بزاق شما به وجود نمی آید

فرآیند تست ژنتیکی

شما از انجام این آزمایش در 6 حوزه گزارش دریافت میکنید (تغذیه-ورزش-روانشناسی-پوست و زیبایی-غربالگری ناقلین-تاریخچه خانوادگی) که رسیک شما رو در مولفه های مربوط به هر حوزه مورد بررسی قرار میدهیم

حدود ۳۰ دقیقه قبل از انجام تست چیزی نخورید،بزاق را تا حد امکان بدون حباب وارد کیت کنید، درپوش حاوی مواد نگهدارنده را بسته و لوله را تکان دهید،درب آبی را ببندید ،بارکد شخصی را نزد خود نگه دارید ، لوله را داخل زیپ کیپ قرار دهید و ثبت کیت انجام دهید. برای اطمینان بیشتر در صورت تمایل در فرآیند ثبت کیت ، استفاده از نام مستعار امکان پذیر است.

 سرماخوردگی یا کرونا روی نتیجه تست تاثیرگذار نیست،شما هر زمان مایل هستید میتوانید اقدام به انجام تست کنید،تنها نیم ساعت قبل از انجام تست از خوردن و نوشیدن و استفاده از سیگار یا مسواک پرهیز کنید.

خیر، این آزمایش محدودیت سنی ندارد از هر سنی که افراد بتوانند نمونه بزاق جمع آوری کنند می توانند این آزمایش را انجام دهند و هر شخصی که دغدغه سلامتی داشته باشد.

گزارش های شخصی سازی شده بصورت فایل برای شما ارسال میشود، در صورت تمایل شما ،گزارش ها با هزینه مجزا به صورت چاپ شده تقدیم حضورتان می گردد.

بعد از ارسال نمونه برای ما، حدود ۸ هفته برای تولید گزارش زمان نیاز است.

در صورت خواست و تمایل شما، بانک داده ژنتیکی تان تقدیم حضورتان می گردد.

کال ریت پایین به علت انجام نادرست تست اتفاق می افتد ، اما در صورت بروز این اتفاق ،لایف اند می بدون دریافت هزینه مجدد تست را انجام خواهد داد.

ثبت سفارش و ارسال

شما به دو طریق میتوانید سفارش خود را ثبت کنید. 1. از بستر سایت و صفحه فروشگاه 2. از بستر واتساپ (به این صورت که گزارش های مورد نظرتان را انتخاب و اعلام می فرمایید تا پشتیبانان مجموعه، پیش فاکتور سفارش را برایتان ارسال نمایند. در این روش پرداخت به صورت کارت به کارت انجام می گیرد.)

فرقی نمیکند کجا باشید، کیت نمونه بزاق به صورت رایگان به آدرس منزل و یا محل کار شما ارسال می شود و به راحتی در منزل قابل انجام است. در شرایط خاص با هماهنگی قبلی، امکان تست به صورت حضوری نیز امکان پذیر است.

خیر. شما فقط یکبار نمونه گیری انجام میدهید و هزینه استخراج داده را همان یک بار پرداخت میکنید. این هزینه برای پروسه انجام آزمایش و استخراج 750.000 نقطه ژنتیکی شما اخذ می گردد.

بله پس از کسر 10 الی 15 درصد مبلغ واریزی، در بازه 7 الی 10 روز کاری عودت داده می شود.(تا 72 ساعت بعد از خرید امکان کنسلی وجود دارد)

بله. با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت سفارش شما ثبت شده و مبلغ باقی مانده در طی دو الی سه قسط دریافت می گردد. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

به پشتیبانی واحد ارتباط با مشتریان با شماره تلفن 09914129865 تماس بگیرید.

نتیجه تست و گزارش ها

بله راهکارهای عملی بر اساس ژنتیک شما ارائه خواهد شد.

خیر، شما با انجام یک بار تست و یکبار پرداخت هزینه استخراج داده، هر زمان مایل باشید می توانید اقدام به دریافت خدمت دیگری بکنید.

۷ الی ۱۰ روز پس از ثبت پرسشنامه گزارش، برای آماده سازی گزارش جدید زمان لازم است.

بله، پزشک شما با در دست داشتن داده های ژنتیکیتان، میتواند شما را دقیق تر راهنمایی کند.

بیشتر انتخاب‌های رژیم غذایی شما با آزمون و خطا انجام می‌شود، اما با توصیه‌های گزارش تغذیه ژنتیکی لایف اند می، می‌توانید از یک روش علمی که توسط تحقیقات پشتیبانی می‌شود استفاده کنید تا در مورد غذاهایی که برای سلامتی شما مفید هستند، انتخاب‌های بهتری داشته باشید. ژن‌های خاص مسئول نحوه پردازش درشت مغذی‌های مختلف توسط بدن شما هستند. DNA هر فرد دارای تعدادی تغییرات ژنتیکی است که می‌تواند تأثیر کلی بر سلامتی و همچنین رژیم غذایی داشته باشد. بنابراین این آزمایش با تجزیه و تحلیل و ارزیابی این تغییرات ژنتیکی، گزارش کاملی از وضعیت ژنتیکی شما ارائه میدهد و به شما بینشی در مورد تغییراتی که می‌توانید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید ارائه دهد تا هر روز احساس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشید.

 ممکن است شما ملیت های غیر منتظره را از اجدادی که هرگز از آنها اطلاع نداشتید به ارث برده باشید و اینگونه ملیتی که مد نظرتان است و از شجرنامه خود شنیده اید در گزارش تاریخچه شما نیامده باشد.

شرکت لایف اند می DNA شما را با پایگاه داده ای که شاملDNA گروهی از افراد با ملیت های مختلف است و خوانوادهایشان سابقه طولانی در یک منطقه خاص دارند مقایسه میکند . به روزرسانی ها در مورد نتایج شما حاصل پیشرفت الگوریتم های مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل DNA و یا افزایش اندازه پایگاه داده مرجع ما است. به روز رسانی و افزایش پایگاه داده به ما امکان می دهد که شما را به مناطق بیشتری در سراسر جهان متصل کنیم. البته در صورت به روزسانی از طرف شرکت به شما اطلاع رسانی می شود.

در DNA همه ما یک داستان وجود دارد که بخشی از داستان گسترده تر انسان است. در طول هزاران هزار سال، وقتی گروه‌های مختلف مردم از یکدیگر جدا شدند تا به مناطق جدید بروند، تغییرات کوچکی در DNA ما رخ داد و سرنخ‌های ظریفی درباره تاریخ ما به جا گذاشت.بررسی ترکیب ملیتی شما پنجره‌ای به داستان شماست و براساس الگوریتم‌های پیشرفته آماری و پایگاه داده‌های جمعیت‌های مختلف در سراسر جهان، ارائه می‌شود. ما ترکیب اجداد شما را تنها با استفاده از اطلاعات موجود در DNA شما وپایگاه داده ای که شامل DNA تعداد زیادی از افراد با ملیت های مختلف که دارای اجداد ژنتیکی شناخته شده هستند، تعیین می کنیم و هر ناحیه از DNA شما را با DNA جمعیت های سراسر جهان مقایسه می کنیم. هنگامی که یک ناحیه از DNA شما با DNA مرجع از یک جمعیت اجدادی خاص با درجه اطمینان بالایی مطابقت داشته باشد، DNA شما به آن جمعیت اختصاص داده می شود.

برای تشخیص هاپلوگروپ و نوع مسیر مادری شما، DNA میتوکندری بررسی میشود که فقط از مادر به فرزندان منتقل می‌شود. همه هاپلوگروه‌ها از ‌یک هاپلوگروپ اصلی در آفریقا منشا گرفته اند و با گذشت هزاران هزار سال هاپلوگروه‌های بیشتر و بیشتری شکل گرفتند. هر بار که DNA جهش می یابد، گروهی از بقیه جدا می شوند و آنها به هاپلوگروه خود تبدیل می شوند. طبقه بندی شما به عنوان بخشی از یک هاپلوگروپ خاص بستگی به تعداد SNP ها یا همان تغییرات ژنتیکی در DNA شما دارد. با انجام این تست تغییرات ژنتیکی شما مورد بررسی قرار می گیرند و هاپلوگروه های شما آشکار می شوند.

خدمات و مشاوره

جلسات اول مشاوره به صورت رایگان انجام خواهد شد. بعد از دریافت گزارش شخصی سازی شده، ابتدا مشاوره ژنتیکی بصورت تلفنی انجام می شود و گزارش های تغذیه، ورزش، پوست و زیبایی و روانشناسی در حوزه تخصصی آنها بصورت جداگانه مشاوره داده میشود.

 خیر. شما با انجام یک بار تست و استخراج نمونه، هر زمان مایل باشید می توانید اقدام به دریافت خدمت دیگری بکنید .

خیر، ما در حال حاضر مولفه های حوزه سرطان را بررسی نمیکنیم.

دقت و امنیت

 روش کار ما microarray ژنوتایپینگ است که یه روش شناخته شده در جهان است و با این روش 750.000 نقطه ژنتیکی شما استخراج می شود. همینطور صحت اطلاعات آزمایش در این روش بالای 98 درصد است.

داده شما با امنیت بالا و صد در صدی حفاظت و بایگانی می شود. این داده ها فقط با بارکد ۱۴ رقمی قابل دسترسی خود شماست و هیچ اسم و نشانی از شما هیچ جا درج نخواهد شد

شما در سامانه با بارکد شناسایی می شوید و تنها جنسیت شخص تست دهنده و اطلاعات سلامتی اهمیت دارد. شما میتوانید هنگام ثبت سفارش از اسم و فامیل مستعار نیز استفاده کنید.

ما یک شرکت دانش بنیان هستیم و زیر نظر معاونت علمی و ریاست جمهوری فعالیت میکنیم. روش کار ما (microarray) از معتبر ترین و با دقیق ترین روش هاست و از معدود شرکت هایی در ایران هستیم که از این روش بروز استفاده میکنیم. لازم به ذکر است که تمامی مجوزات مجموعه لایف اند می را میتوانید در صفحه لایف اند می چیست مشاهده فرمایید.