روانشناسی

ژنتیک در بخش زیادی از ویژگی‌های شخصیتی هر فرد دخالت دارد. گزارش روانشناسی لایف اند می، به بررسی اطلاعات ژنتیکی شما در متغیرهای روانشناسی می‌پردازد. با اطلاع از ویژگی‌های ژنتیکی در حوزه سلامت روان به موارد زیر دست خواهید یافت:

قیمت: 3,300,000

توضیحات و فواید

علاوه بر جسم، روان انسان از مهمترین جنبه های سلامت هر فرد در جامعه است که گاها به اندازه سلامت جسم جدی گرفته نمی شود. بیماری های روان می توانند برای خود فرد و همین طور اطرافیان خطرات جدی ایجاد کنند و همین موضوع اهمیت سلامت روان را بسیار بالا می برد. جنبه های بسیار زیادی از روان انسان به ژنتیک او وابسته است و این نیز حقیقتی است که نادیده گرفته می شود. با آگاهی از وضعیت ژنتیکی خود در حوزه روانشناسی می توانید برای حفظ سلامت روان در روشی درست و هماهنگ با ژنتیک سرمایه گذاری کنید. به همین دلیل شرکت لایف اند می قصد دارد با بررسی مولفه های ژنتیکی روان، افراد را با جنبه های پنهان خود آشنا کند و آن ها را از تاثیرات ژنتیک بر روی عادات و رفتارهای خود مطلع کند. کارشناسان مجموعه لایف اند می با بررسی نتایج این آزمایش، بهترین روش های شخصی سازی شده جهت خود شناسی، بهبود سلامت روان، پیشگیری از اختلالات احتمالی و راهکارهای مقابله با آن را به مشتریان عزیز ارائه می دهد. این توصیه ها بر اساس داده های ژنتیکی و عوامل محیطی در هفت مولفه خشم، بی خوابی، لذت جویی، عملکرد حافظه، توانایی شناختی، میل به تنهایی و تاخیر در رضایت مندی ارائه می شود. در این گزارش، به شما راهکارهایی جهت بهبود و پرورش برخی جنبه های شخصیتی و ویژگی های روانی بر اساس شرایط فعلی و ژنتیکی ارائه می شود. کارشناسان LifeandMe، با نگاهی همه جانبه به موارد موثر در این شرایط، راهکارهای منحصر به فردی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

توضیحات و فواید

توضیحات و فواید

چاقی

چاقی تجمع بیش از حد چربی در یک یا چند نقطه از بدن است که منجر به اختلالات جدی در سلامتی افراد می شود. عوامل ژنتیکی می‌ توانند استعداد فرد را نسبت به چاقی افزایش دهند. از عوارض چاقی می توان به سرطان، سکته مغزی، دیابت‌‌‌، بیماری‌های قلبی و عروقی و پرفشاری خون اشاره کرد که تاثیرات جدی بر سلامتی می گذارند. البته چاقی تنها منحصر به ژنتیک نیست و تحت تاثیر عوامل دیگری مانند هورمون ها و محیط نیز قرار دارد. از همین رو لایف اند می در به حداقل رساندن تاثیرات محیط به شما کمک خواهد کرد. بهترین راهکار برای جلوگیری از چاقی و یا رفع آن توجه به داده های ژنتیکی و تطبیق سبک زندگی هر فرد با این داده ها می‌باشد.

سطح تری گلیسرید خون

وضعیت چربی خون، نشان دهنده میزان تری گلیسیرید و کلسترول خون می‌باشد. عوامل ژنتیکی می توانند استعداد هر فرد را نسبت به غیر طبیعی بودن وضعیت چربی خون افزایش دهند. چربی خون بالا در ایجاد مواردی مانند سکته مغزی، سکته قلبی، بیماری های قلبی و عروقی و پرفشاری خون بسیار تاثیرگذار است. هر فرد با دانستن شرایط ژنتیکی خود در ارتباط با چربی خون، می تواند عوامل محیطی را در جهت کنترل آن فراهم کند.

ویتامین دی

در این مولفه به شما گفته می شود که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به کمبود ویتامین دی هستید یا خیر. کمبود این ویتامین می تواند منجر به ابتلا به سرطان ، مشکلات روحی و روانی ، نرمی استخوان و بیماری های قلبی و عروقی در بزرگسالان و همچنین راشیتیسم و آسم شدید در کودکان شود. شما با آگاهی از وضعیت ژنتیکی خود و فرزندتان در این مولفه می توانید با فراهم کردن شرایط محیطی مناسب از بروز مشکلات ناشی از کمبود ویتامین دی جلوگیری کنید.

کافئین

کافئین به عنوان محرک سیستم عصبی شناخته می شود. در واقع این ماده می تواند از طریق تاثیر بر مغز، متابولیسم بدن را افزایش دهد. پاسخ متابولیک هر فرد نسبت به کافئین، بستگی به عوامل ژنتیکی دارد که در کنار وزن شخص باعث می شود دوز مصرفی مناسب آن برای هر فرد متفاوت باشد و با آگاهی از آن، می توانید از مزایای کافئین اعم از افزایش یادگیری و تقویت حافظه بدون ابتلا به عوارض آن مانند استرس و آریتمی قلبی بهره مند شوید. گزارش تغذیه لایف اند می، با توجه به تحلیل داده های ژنتیکی و وضعیت جسمی شما، مقدار مناسب مصرف روزانه کافئین را مشخص می کند.

لاکتوز

برای هضم و جذب لاکتوز (قند شیر) به آنزیمی به نام لاکتاز نیاز است. ژنتیک بعضی افراد می تواند منجر به عدم تولید و یا تولید ناکافی این آنزیم شود که موجب بروز حالتی به نام عدم تحمل لاکتوز خواهد شد. لاکتوز علاوه بر شیر و محصولات لبنی در نان و سیب زمینی هم به مقدار کمی یافت می شود. از عوارض عدم تحمل لاکتوز می توان به اسهال، حالت تهوع و نفخ اشاره کرد. شما با دانستن وضعیت ژنتیکی تان در این مولفه می توانید با بهره‌گیری از الگوهای مصرفی مناسب از عوارض عدم تحمل لاکتوز دور بمانید.

تمایل به ریزه خواری

میان وعده یکی از مهم ترین بخش های رژیم غذایی می باشد. میزان میل به دریافت میان وعده تا حد زیادی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی است. با دانستن وضعیت هر فرد در این مولفه، می توان رژیم غذایی متناسب با ویژگی های ژنتیکی فرد را طراحی نمود. مناسب ترین راهنما برای طراحی رژیم غذایی خاص شما، داده های ژنتیکی به همراه تمایلات غذایی تان است که در بهبود سلامتی نیز موثر خواهد بود.

کلسیم

کلسیم ماده ای معدنی است که در محصولات لبنی، کلم بروکلی و برخی ماهی‌ها یافت می شود. مصرف کافی این ماده در زنان پیش از 30 سالگی، یا در دوران یائسگی برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار حائز اهمیت است. بعضی افراد از نظر ژنتیکی مستعد کمبود کلسیم می باشند و اگر از منابع غنی کلسیم به مقدار کافی استفاده نکنند، با احتمال بیشتری نسبت به سایر افراد ممکن است مبتلا به عوارضی چون پوکی و یا شکستگی استخوان، بی حسی انگشتان و ریتم نامنظم قلب شوند. با انجام این آزمایش می توان تا حد زیادی از ریسک ابتلا به چنین بیماری‌هایی جلوگیری کرد.

عدم تحمل گلوتن

سلیاک نوعی بیماری است که در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به پروتئین موجود در دانه گندم، جو و چاودار ایجاد می شود که در نهایت منجر به سوء جذب مواد غذایی خواهد شد. در سطوح مختلف بیماری سلیاک، ممکن است فرد دچار اسهال، خستگی، کم خونی شدید و نفخ شود. به کمک گزارش موجود در دفترچه تغذیه لایف اند می و مشاوره تغذیه، با تنظیم مقدار پروتئین گلوتن مصرفی در رژیم غذایی خود، از عوارض ناشی از این بیماری در امان بمانید.

فولیک اسید

فولات (ویتامین B9، اسید فولیک) یک ویتامین محلول در آب است که در سبزیجات سبز برگ، حبوبات و مرکبات یافت می شود. از نقش های این ویتامین می توان به کمک در اکسیژن رسانی گلبول های قرمز، شکستن پروتئین ها برای استفاده بدن و کمک به رشد سلول‌ اشاره کرد. افرادی که از نظر ژنتیکی دارای ریسک کمبود فولیک اسید هستند، در صورت عدم آگاهی از این شرایط و استفاده نکردن از منابع این ویتامین با احتمال بیشتری ممکن است که به عوارض ناشی از مصرف ناکافی فولات مانند کم خونی يا اسهال، زخم دهان و معده و تورم زبان مبتلا شوند.

سطح بالای آهن

تجمع بیش از حد آهن در بافت های پارانشیمی موجب اتفاقاتی می‌ شود که به آن سطح بالای آهن گفته می شود و باعث ایجاد حالت سمی در آن بافت خواهد شد. این حالت در فرم ژنتیکی خود با نام هموکروماتوز شناخته می شود. سطح بالای آهن می تواند عوارضی چون سیروز کبدی، نارسایی احتقانی قلب، آریتمی قلبی و دیابت را نیز در پی داشته باشد. در صورتی که شخصی از نظر ژنتیکی ریسک مسمومیت با آهن بالا داشته باشد، مصرف آهن وی در قالب غذا یا مکمل باید تحت کنترل متخصص تغذیه قرار گیرد.

سدیم

سدیم و کلر دو جزء تشکیل دهنده نمک می باشند و بدن به صورت طبیعی برای انجام اعمال حیاتی خود به سدیم احتیاج دارد. اما در صورت ازدیاد و یا کمبود این ماده در بدن، فرد ممکن است دچار عواقب ناشی از مقدار نامناسب سدیم شود. میزان سدیم دریافتی اگر بیشتر از حد مجاز و لازم برای بدن باشد می تواند منجر به پرفشاری خون شود. اگر فردی زمینه ژنتیکی پرفشاری خون داشته باشد، لازم است برای جلوگیری از ابتلا در رژیم غذایی وی مراقبت‌های خاصی با کمک متخصصین مربوطه لحاظ شود.

کم خونی فقر آهن

کم خونی ناشی از فقر آهن یکی از شایع ترین انواع کم خونی در سطح جهان است. کمبود آهن عوارضی مانند خستگی، رنگ پریدگی، کاهش اشتها، سردرد و سردی دست و پا را به دنبال دارد. افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به فقر آهن هستند، با آگاهی از این شرایط و تغذیه مناسب شامل گوشت قرمز می توانند از عوارض ناشی از کم خونی در امان بمانند.

ویتامین ب12

این ویتامین که در گوشت قرمز، جگر، قلوه، مغز، گوشت ماکیان، شیر و تخم مرغ وجود دارد، در رشد سلول، شکستن پروتئین ها برای استفاده بدن، کمک به گلبول های قرمز در اکسیژن رسانی و حفظ ساختار سلول های عصبی نقش کلیدی دارد. از نظر ژنتیکی بعضی افراد مستعد ابتلا به کمبود ویتامین ب12 هستند و در صورت عدم استفاده مناسب از منابع غنی از آن، با احتمال بیشتری نسبت به سایر افراد با عوارض کمبود این ویتامین مانند کم خونی، از دست دادن تعادل و خستگی مواجه خواهند شد.

کمبود ویتامین آ

این ویتامین که در جگر، شیر و تخم مرغ یافت می‌ شود، در سیستم بینایی، ایمنی و تولید مثل نقش محوری دارد. کمبود این ویتامین در کودکان و زنان باردار بسیار حائز اهمیت است. شما با اطلاع از وضعیت ژنتیکی خود در این مولفه و با استفاده از توصیه های متخصصین تیم لایف اند می، می توانید خود را از عوارض کمبود این ویتامین مانند نابینایی، عفونت و شب کوری حفظ کنید.

کاهش وزن دشوار

چربی ها مواد غذایی ضروری برای عملکرد مناسب بدن هستند. افرادی که در این مورد ریسک بالای ژنتیکی دارند، باید مصرف چربی خود را در بازه ی کم تا متوسط تنظیم کنند زیرا در صورت مصرف بالای چربی به راحتی وزن از دست نخواهند داد و زمان زیادی با آن درگیر خواهند بود. همچنین از موارد دیگری که این وضعیت ژنتیکی می تواند در آن دخیل باشد ابتلا به دیابت نوع دو است. اگر شما دارای ریسک بالا در این مولفه باشید، می توانید با استفاده از مواد غذایی که سرعت آزاد سازی قند آنها در خون کند است، اثر این ژن را کمتر نمایید تا ریسک ابتلا به فشار خون کاهش پیدا کند.

توضیحات تکمیلی

افراد هر روز بیش از پیش به دنبال رژیمی هستند که بتواند آن ها را در ایده آل ترین شرایط و وضعیت بدنی قرار دهد.بعضی افراد با آب خوردن چاق می شوند و بعضی نیز هرچه تلاش می کنند نمی توانند به وزن خود اضافه کنند. ظاهر منحصر به فرد افراد، یکی از نتایج به ارث بردن ژن‌ های مرتبط با وزن و فرم بدنی است. با علم به این موضوع، آیا نباید رژیم غذایی هر فرد منحصر به فرد و متناسب با ژنتیک خودش باشد. در واقع این ژنتیک است که تعیین می کند چه غذاهایی برای فرد خوب و متناسب است و چه غذاهایی مضر و بیماری زاست. رژیم های غذایی بسیاری در این زمینه ارائه شده است. اما شاید یک رژیم غذایی برای همه افراد مناسب نباشد و چه بسا یک رژیم غیر استاندار و خطرناک باشد! یکی از موضوعاتی که در اکثر رژیم های غذایی نادیده گرفته می شود یا به اندازه کافی به آن اهمیت داده نمی شود این است که ژنتیک تاثیر به سزایی روی بسیاری از جنبه های تغذیه ای فرد دارد. در گزارش ژنتیکی تغذیه لایف اند می، ارتباط بین ژن ها و مواد مغذی مشخص می شود. ژنتیک تغذیه شامل راه هایی است که مواد مغذی و ژن ها با هم ارتباط دارند و نشان می دهد که ژن ها چه فنوتیپی را بروز خواهند داد. مثال کاربردی آن تاثیر ژن ها در چاقی است. تست تغذیه بر اساس این دیدگاه است که بدن هر شخص به مواد غذایی پاسخ متفاوتی نشان می دهد و افراد نیازهای یکسانی به مواد مغذی ندارند. تحقیقات نشان داده است مشاوره غذایی مبتنی بر DNA در مقایسه با مشاوره های عمومی، انگیزه و استمرار بر توصیه ها را افزایش داده است. تست ژنتیکی تغذیه Lifeandme نگاه بسیار ریزبینانه ای بر روی تمامی نکات مرتبط با سبک غذایی، حساسیت‌ غذایی و عکس العمل بدن نسبت به غذاهای مختلف دارد. گزارش ژنتیکی تغذیه به ما می گوید که بدن هر شخص به مواد غذایی پاسخ متفاوتی نشان می دهد و هر فرد نیازهای متفاوتی به مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین ها دارد . با دانستن این موارد، نیاز به داشتن رژیم غذایی شخصی سازی شده بر اساس ژنتیک مشخص می شود. یکی از مهمترین موضوعات وابسته به تغذیه، تغذیه کودکان است. خبر خوشحال کننده این است که با پیشرفت علم امروزه می توانیم به دقیق ترین نکات رژیمی که مطابق با ژنتیک خود شما طراحی شده است، دسترسی داشته باشید. با کمک همین روش، می توانید برای کودکان از همان ابتدای زندگی، تغذیه درستی را در پیش گیریم که به سلامت فعلی کودک و همینطور سلامت آینده او، منجر شود. تحقیقات نشان داده است مشاوره های تغذیه مبتنی بر DNA تاثیر و ماندگاری بیشتری نسبت به مشاوره های تغذیه ای عادی دارند زیرا در این روش ها نه تنها وضعیت فعلی و محیطی شما که وضعیت ژنتیکی و آینده شما هم مورد بررسی قرار می گیرد. اینگونه میتوان رژیم های لاغری را طوری تنظیم کرد که هماهنگ و سازگار با ژنتیک فرد باشد و هرکس بتواند به راحتی به وضعیت بدنی ایده آل خود برسد. پیشگیری از بعضی بیماری های مرتبط با تغذیه توسط تست ژنتیکی، اهمیت آزمایش ژنتیکی و برنامه غذایی سازگار با ژن ها را نشان می دهد. در واقع تست ژنتیکی تغذیه، می تواند موجب کاهش بیماری های قلبی عروقی، کاهش چاقی و اضافه وزن و رسیدن به وزن ایده آلتان شود. از دیگر فواید رژیم غذایی بر اساس ژنتیک می توان به پرهیز از خوردن غذاهایی که فرد به آن حساسیت دارد اشاره کرد. مولفه های مورد بررسی در تست های ژنتیکی به ما می گویند که چه رژیمی برایمان مناسب است زیرا از این طریق می توان به پاسخ بدن شما به انواع موارد غذایی پی برد و همینطور تعادل بین مواد مفید و مضر را برقرار کرد. به طوری که مواد سازگار با ژنتیک را به صورت حداکثری و مواد ناسازگار با ژنتیک را به صورت حداقلی مصرف نمود یا حذف کرد. ما گزارش جامعی در مورد حمایت تغذیه ای که بدن شما به آن نیاز دارد بر اساس ژنتیک شما می دهیم که در نتیجه آن و با رعایت رژیم غذایی بر حسب ژنتیک خود می توانید بر سلامت خود تأثیر مثبت بگذارید. به عنوان مثال عدم تحمل لاکتوز و گلوتن در اثر تغییراتی در DNA ایجاد می شود که نحوه واکنش بدن شما به آنچه می خورید را تغییر می دهد. DNA شما همچنین می تواند به شما بگوید که آیا در مورد درشت مغذی های مختلف به حمایت بیشتری نیاز دارید یا خیر .کلید ژنتیکی رژیم غذایی شما در ژن های شما نگهداری می شود. ژن‌ها مسئول نحوه پردازش درشت مغذی‌های مختلف توسط بدن شما هستند. ژنتیک شما منحصربه‌فرد است و دارای تعدادی تغییرات است که می‌تواند تأثیر کلی بر سلامتی و همچنین رژیم غذایی شما داشته باشد. بنابراین آزمایش دی‌ان‌ای تغذیه لایف اند می با تجزیه و تحلیل و ارزیابی این تغییرات ژنتیکی کار می‌کند تا بینشی در مورد تغییراتی که می‌توانید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید به شما ارائه دهد تا هر روز احساس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشید..اکثر انتخاب های رژیم غذایی شما با آزمون و خطا انجام می شود، اما با توصیه های تغذیه ژنتیکی، می توانید از یک روش علمی که توسط تحقیقات پشتیبانی می شود لذت ببرید تا در مورد غذاهایی که برای سلامتی شما مفید هستند، انتخاب های بهتری داشته باشید.انتخاب های غذایی شما ممکن است با توجه به آنچه در یخچال دارید تعیین شود. با این حال، با توصیه های ژنتیکی تغذیه ارائه شده توسط لایف اند می ، گزارش جامعی از آنچه DNA شما در مورد نحوه پردازش غذاهای مختلف به شما می گوید دریافت خواهید کرد. درنتیجه ، با اطلاع از وضعیت ژنتیکی خود می‌توانید در انتخاب غذایی خود قدرت بیشتری پیدا کنید.اغلب، افراد بدون اطلاع از نیازهای خاص بدن خود، ویتامین ها و مواد معدنی را برای بهبود سلامت خود مصرف می کنند. با گزارش تغذیه ارائه شده توسط لایف اند می ، تصویر کاملی از نیازهای درشت مغذی و سطح بالا یا فقر آهن، غلات کامل، متابولیسم کافئین،میزان چربی خون،چاقی،چربی کل،فشار خون مبتنی برسدیم ،میل به میان وعده بیماری سلیلک ،نیاز به غلات کامل و عدم تحمل لاکتوز خود خواهید داشت. ویتامین A از سلامت قلب شما حمایت می کند و می تواند از دید در شب حمایت کند. ویتامین B12 یک کوفاکتور مهم برای بسیاری از فرآیندهای بدن است و از سیستم گردش خون و عصبی پشتیبانی می کند و در عین حال انرژی بدن شما را تامین می کند. . ویتامین D از سلامت ماهیچه ها و استخوان های شما حمایت می کند. فولات به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند که اکسیژن را به بافت های شما حمل می کنند . بدن ما برای ایجاد استخوان‌های مستحکم به کلسیم نیاز دارد. مجموعه لایف اند می، با دریافت اطلاعات مورد نیاز و همینطور داده های ژنتیکی شما، به بررسی ابعاد بسیار وسیعی که در علم پزشکی و علوم تغذیه مورد توجه هستند، می پردازد. و تلاش می کند این فرصت استثنایی را برایتان فراهم کند تا با استفاده از داده های ژنتیکی به موارد زیادی دست یابید مثل: اطلاع از رفتار بدنتان در ازای دریافت کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها، اطلاع از مواد غذایی که برای شما مفید یا مضر هستند، اطلاع از کمبودهای مواد مغذی که در آینده به آن ها دچار می شوید، پیشگیری از بیماری هایی که سلامتشمارا تهدید خواهند کرد و یافتن بهترین وعده های غذایی حاصل از ترکیب اطلاعات به دست آمده برای سلامتی هرچه بیشتر شما.

خدمات مشاوره

مشاوره تخصصی: مسیر سبک تغذیه شخصی سازی شده شما متوقف نخواهد شد. خانه سلامت یومیت با ارائه برنامه غذایی متناسب با داده های ژنتیکی شما، در مسیر داشتن سبک تغذیه مخصوص، شما را همراهی خواهد کرد. کارشناسان تغذیه خانه سلامت Youmate همواره بر اساس مقالات به روز دنیا در حوزه تغذیه اطلاعات خود را به روز رسانی می کند تا همگام با متد های جدید، خدمات کاربردی به شما عزیزان ارائه کند و مسیر رسیدن به سبک تغذیه ایده آل را برایتان هموارتر سازد. جلسه اول مشاوره تغذیه برای مشتریان لایف اند می کاملا رایگان خواهد بود و سایر جلسات با تخفیفات ویژه در نظر گرفته می شود.

مشاوره ژنتیکی: جلسه مشاوره ژنتیکی تغذیه توسط کارشناسان لایف اند می با شما تنظیم خواهد شد. جلسه مشاوره به صورت تلفنی می باشد که پس از آماده سازی و ارسال گزارشات برگزار شده و در رابطه با موارد زیر توضیحات لازم خدمت شما ارائه خواهد شد: توضیحات کامل در رابطه با تمام مولفه های موجود در گزارش تغذیه بیان تفاوت میان ژنتیک و اپی ژنتیک و تاثیر آن در عملکرد ما تشریح کامل ژن های مورد بررسی و نحوه دست یابی به نتایج عنوان شده در گزارش پاسخ دهی به تمامی سوالات شما و رفع ابهامات احتمالی مشتری از نتایج گزارش 

سایر محصولات

روانشناسی

تغذیه

پوست و زیبایی

غربالگری ناقلین

تماس با کارشناسان ما