گزارش تغذیه

با در دست داشتن این گزارش، دیگر نیازی به رژیم های بی فایده کاهش و افزایش وزن نخواهید داشت. گزارش تغذیه با تحلیل داده های ژنتیکی شما، اطلاعات مفیدی در رابطه با برنامه غذایی و سبک زندگی به شما ارائه می دهد.

  • بررسی واکنش بدن شما در ازای دریافت کربوهیدرات، چربی و پروتئین
  • شناسایی مواد غذایی مضر و حساسیت زا یا مفید و ضروری برای شما
  • پیشگیری از بیماری های تهدید کننده سلامت شما
  • ارائه بهترین وعده های غذایی مناسب وضعیت ژنتیکی شما

توضیحات و فواید

در گزارش ژنتیکی تغذیه LifeandMe، وضعیت ژنتیکی افراد در مولفه‌هایی با محوریت تغذیه مورد بررسی قرار می‌گیرد. از آنجایی که عادات غذایی ما، جز مهمترین عواملی هستند که تاثیر مستقیم در سلامتی و سبک زندگی ما دارند، توجه به اصول درست و شناخت نیاز جدی بدن به مواد غذایی مختلف، باید از اولویت‌های هر فرد باشد.

با توجه به همین نیاز مهم، شرکت لایف اند می در گزارش ژنتیکی تغذیه به بررسی ریسک ژنتیکی شما در 15 مولفه می پردازد. این گزارش به شما تحلیل مواردی نظیر ریسک چاقی و لاغری، چربی خون، کمبود ویتامین A، میل به مصرف میان وعده، کمبود ویتامین D، پاسخ بدن به کافئین، لاکتوز، بیماری سلیاک، کمبود کلسیم، فولات، فقر آهن، کمبود سدیم، کمبود ویتامین B12، میزان چربی کل بدن، غلات کامل و.. ارائه می دهد.

 این محصول به شما در داشتن رژیم غذایی سالم تر کمک می کند تا از رژیم‌ های لاغری و چاقی نتیجه بهتری کسب کنید. متخصصین تغذیه LifeandMe با در نظر گیری وضعیت بدن شما در کنار شرایط ژنتیکی تان، به شما توصیه هایی مختص به خودتان را ارائه می‌دهند.
در توصیه های موجود در گزارش تغذیه LifeandMe، به مواردی از قبیل مواد غذایی مناسب شما و میزان بهینه مصرف آن ‌ها، عادات غذایی متناسب با شرایط بدنی و ژنتیکیتان و الگوهای مصرف مناسب اشاره می ‌شود. مشاوران ما در اجرای توصیه ها و بررسی نتایج حاصله همراهتان خواهند بود.

ورود به فروشگاه

مولفه های مورد بررسی

چاقی

Obesity

چاقی تجمع بیش از حد چربی در یک یا چند نقطه از بدن است که منجر به اختلالات جدی در سلامتی افراد می شود. عوامل ژنتیکی می‌ توانند استعداد فرد را نسبت به چاقی افزایش دهند. از عوارض چاقی می توان به سرطان، سکته مغزی، دیابت‌‌‌، بیماری‌های قلبی و عروقی و پرفشاری خون اشاره کرد که تاثیرات جدی بر سلامتی می گذارند. البته چاقی تنها منحصر به ژنتیک نیست و تحت تاثیر عوامل دیگری مانند هورمون ها و محیط نیز قرار دارد. از همین رو لایف اند می در به حداقل رساندن تاثیرات محیط به شما کمک خواهد کرد. بهترین راهکار برای جلوگیری از چاقی و یا رفع آن توجه به داده های ژنتیکی و تطبیق سبک زندگی هر فرد با این داده ها می‌باشد.

ویتامین ب12

Vitamin B12

این ویتامین که در گوشت قرمز، جگر، قلوه، مغز، گوشت ماکیان، شیر و تخم مرغ وجود دارد، در رشد سلول، شکستن پروتئین ها برای استفاده بدن، کمک به گلبول های قرمز در اکسیژن رسانی و حفظ ساختار سلول های عصبی نقش کلیدی دارد. از نظر ژنتیکی بعضی افراد مستعد ابتلا به کمبود ویتامین ب12 هستند و در صورت عدم استفاده مناسب از منابع غنی از آن، با احتمال بیشتری نسبت به سایر افراد با عوارض کمبود این ویتامین مانند کم خونی، از دست دادن تعادل و خستگی مواجه خواهند شد.

سدیم

Sodium

سدیم و کلر دو جزء تشکیل دهنده نمک می باشند و بدن به صورت طبیعی برای انجام اعمال حیاتی خود به سدیم احتیاج دارد. اما در صورت ازدیاد و یا کمبود این ماده در بدن، فرد ممکن است دچار عواقب ناشی از مقدار نامناسب سدیم شود. میزان سدیم دریافتی اگر بیشتر از حد مجاز و لازم برای بدن باشد می تواند منجر به پرفشاری خون شود. اگر فردی زمینه ژنتیکی پرفشاری خون داشته باشد، لازم است برای جلوگیری از ابتلا در رژیم غذایی وی مراقبت‌های خاصی با کمک متخصصین مربوطه لحاظ شود.

سطح تری گلیسرید خون

Serum Triglyceride

وضعیت چربی خون، نشان دهنده میزان تری گلیسیرید و کلسترول خون می‌باشد. عوامل ژنتیکی می توانند استعداد هر فرد را نسبت به غیر طبیعی بودن وضعیت چربی خون افزایش دهند. چربی خون بالا در ایجاد مواردی مانند سکته مغزی، سکته قلبی، بیماری های قلبی و عروقی و پرفشاری خون بسیار تاثیرگذار است. هر فرد با دانستن شرایط ژنتیکی خود در ارتباط با چربی خون، می تواند عوامل محیطی را در جهت کنترل آن فراهم کند.

ویتامین دی

Vitamin D

 در این مولفه به شما گفته می شود که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به کمبود ویتامین دی هستید یا خیر. کمبود این ویتامین می تواند منجر به ابتلا به سرطان ، مشکلات روحی و روانی ، نرمی استخوان و بیماری های قلبی و عروقی در بزرگسالان و همچنین راشیتیسم و آسم شدید در کودکان شود. شما با آگاهی از وضعیت ژنتیکی خود و فرزندتان در این مولفه می توانید با فراهم کردن شرایط محیطی مناسب از بروز مشکلات ناشی از کمبود ویتامین دی جلوگیری کنید.

کافئین

Caffeine

کافئین به عنوان محرک سیستم عصبی شناخته می شود. در واقع این ماده می تواند از طریق تاثیر بر مغز، متابولیسم بدن را افزایش دهد. پاسخ متابولیک هر فرد نسبت به کافئین، بستگی به عوامل ژنتیکی دارد که در کنار وزن شخص باعث می شود دوز مصرفی مناسب آن برای هر فرد متفاوت باشد و با آگاهی از آن، می توانید از مزایای کافئین اعم از افزایش یادگیری و تقویت حافظه بدون ابتلا به عوارض آن مانند استرس و آریتمی قلبی بهره مند شوید. گزارش تغذیه لایف اند می، با توجه به تحلیل داده های ژنتیکی و وضعیت جسمی شما، مقدار مناسب مصرف روزانه کافئین را مشخص می کند.

لاکتوز

Lactose

برای هضم و جذب لاکتوز (قند شیر) به آنزیمی به نام لاکتاز نیاز است. ژنتیک بعضی افراد می تواند منجر به عدم تولید و یا تولید ناکافی این آنزیم شود که موجب بروز حالتی به نام عدم تحمل لاکتوز خواهد شد. لاکتوز علاوه بر شیر و محصولات لبنی در نان و سیب زمینی هم به مقدار کمی یافت می شود. از عوارض عدم تحمل لاکتوز می توان به اسهال، حالت تهوع و نفخ اشاره کرد. شما با دانستن وضعیت ژنتیکی تان در این مولفه می توانید با بهره‌گیری از الگوهای مصرفی مناسب از عوارض عدم تحمل لاکتوز دور بمانید.

تمایل به ریزه خواری

snack craving

میان وعده یکی از مهم ترین بخش های رژیم غذایی می باشد. میزان میل به دریافت میان وعده تا حد زیادی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی است. با دانستن وضعیت هر فرد در این مولفه، می توان رژیم غذایی متناسب با ویژگی های ژنتیکی فرد را طراحی نمود. مناسب ترین راهنما برای طراحی رژیم غذایی خاص شما، داده های ژنتیکی به همراه تمایلات غذایی تان است که در بهبود سلامتی نیز موثر خواهد بود.

کلسیم

Calcium

کلسیم ماده ای معدنی است که در محصولات لبنی، کلم بروکلی و برخی ماهی‌ها یافت می شود. مصرف کافی این ماده در زنان پیش از 30 سالگی، یا در دوران یائسگی برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار حائز اهمیت است. بعضی افراد از نظر ژنتیکی مستعد کمبود کلسیم می باشند و اگر از منابع غنی کلسیم به مقدار کافی استفاده نکنند، با احتمال بیشتری نسبت به سایر افراد ممکن است مبتلا به عوارضی چون پوکی و یا شکستگی استخوان، بی حسی انگشتان و ریتم نامنظم قلب شوند. با انجام این آزمایش می توان تا حد زیادی از ریسک ابتلا به چنین بیماری‌هایی جلوگیری کرد.

عدم تحمل گلوتن

Gluten Intolerance

سلیاک نوعی بیماری است که در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به پروتئین موجود در دانه گندم، جو و چاودار ایجاد می شود که در نهایت منجر به سوء جذب مواد غذایی خواهد شد. در سطوح مختلف بیماری سلیاک، ممکن است فرد دچار اسهال، خستگی، کم خونی شدید و نفخ شود. به کمک گزارش موجود در دفترچه تغذیه لایف اند می و مشاوره تغذیه، با تنظیم مقدار پروتئین گلوتن مصرفی در رژیم غذایی خود، از عوارض ناشی از این بیماری در امان بمانید.

فولیک اسید

Folic Acid

فولات (ویتامین B9، اسید فولیک) یک ویتامین محلول در آب است که در سبزیجات سبز برگ، حبوبات و مرکبات یافت می شود. از نقش های این ویتامین می توان به کمک در اکسیژن رسانی گلبول های قرمز، شکستن پروتئین ها برای استفاده بدن و کمک به رشد سلول‌ اشاره کرد. افرادی که از نظر ژنتیکی دارای ریسک کمبود فولیک اسید هستند، در صورت عدم آگاهی از این شرایط و استفاده نکردن از منابع این ویتامین با احتمال بیشتری ممکن است که به عوارض ناشی از مصرف ناکافی فولات مانند کم خونی يا اسهال، زخم دهان و معده و تورم زبان مبتلا شوند.

سطح بالای آهن

Iron Overload

تجمع بیش از حد آهن در بافت های پارانشیمی موجب اتفاقاتی می‌ شود که به آن سطح بالای آهن گفته می شود و باعث ایجاد حالت سمی در آن بافت خواهد شد. این حالت در فرم ژنتیکی خود با نام هموکروماتوز شناخته می شود. سطح بالای آهن می تواند عوارضی چون سیروز کبدی، نارسایی احتقانی قلب، آریتمی قلبی و دیابت را نیز در پی داشته باشد. در صورتی که شخصی از نظر ژنتیکی ریسک مسمومیت با آهن بالا داشته باشد، مصرف آهن وی در قالب غذا یا مکمل باید تحت کنترل متخصص تغذیه قرار گیرد.

کم خونی فقر آهن

Iron Deficiency

کم خونی ناشی از فقر آهن یکی از شایع ترین انواع کم خونی در سطح جهان است. کمبود آهن عوارضی مانند خستگی، رنگ پریدگی، کاهش اشتها، سردرد و سردی دست و پا را به دنبال دارد. افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به فقر آهن هستند، با آگاهی از این شرایط و تغذیه مناسب شامل گوشت قرمز می توانند از عوارض ناشی از کم خونی در امان بمانند.

کمبود ویتامین آ

Vitamin A Insufficiency

این ویتامین که در جگر، شیر و تخم مرغ یافت می‌ شود، در سیستم بینایی، ایمنی و تولید مثل نقش محوری دارد. کمبود این ویتامین در کودکان و زنان باردار بسیار حائز اهمیت است. شما با اطلاع از وضعیت ژنتیکی خود در این مولفه و با استفاده از توصیه های متخصصین تیم لایف اند می، می توانید خود را از عوارض کمبود این ویتامین مانند نابینایی، عفونت و شب کوری حفظ کنید.

کاهش وزن دشوار

Arduous Weight Loss

چربی ها مواد غذایی ضروری برای عملکرد مناسب بدن هستند. افرادی که در این مورد ریسک بالای ژنتیکی دارند، باید مصرف چربی خود را در بازه ی کم تا متوسط تنظیم کنند زیرا در صورت مصرف بالای چربی به راحتی وزن از دست نخواهند داد و زمان زیادی با آن درگیر خواهند بود. همچنین از موارد دیگری که این وضعیت ژنتیکی می تواند در آن دخیل باشد ابتلا به دیابت نوع دو است. اگر شما دارای ریسک بالا در این مولفه باشید، می توانید با استفاده از مواد غذایی که سرعت آزاد سازی قند آنها در خون کند است، اثر این ژن را کمتر نمایید تا ریسک ابتلا به فشار خون کاهش پیدا کند.

پیشگیری از ابتلا به دیابت از طریق غلات کامل

Protect against diabetes with whole grains

غلات کامل شامل غلاتی است که سه قسمت سبوس، جوانه و آندوسپرم (درون دانه) را داراست. مصرف بالای سبوس می تواند منجر به اسهال، یبوست، نفخ و افت قند خون شدید در بیماران دیابتی شود. از تاثیرات مثبت سبوس نیز می توان به بهبود سلامت اعصاب و روان اشاره کرد. اگر شما از نظر ژنتیکی نیاز به دریافت غلات کامل داشته باشید، ریسک ابتلا به دیابت نوع دو را دارید که البته در صورت آگاهی به وضعیت ژنتیکی خود و بهره بردن از توصیه های متخصصین این حوزه، با اصلاح رژیم غذایی می توانید شرایط را متناسب با وضعیت ژنتیکی تان تغییر داده و از میزان این ریسک بکاهید.

نمونه گزارش

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

خدمات مشاوره

متخصصین ما در جلسات مشاوره رایگان، به توضیح مباحث ژنتیکی مانند تاثیر ژنتیک بر سبک زندگی و مقایسه وضعیت ژنتیکی با وضعیت محیطی حال حاضر بدن شما پرداخته و با توضیح تمامی مولفه های گزارشات، به سوالات شما در زمینه ژنتیک و موارد مربوطه پاسخ می دهند.

ژنتیک پلاس

ژنتیک پلاس خدمتی ویژه از شرکت لایف اند می است که به صورت ماهانه به بررسی یک مولفه ژنتیکی جدید در ابعاد مختلف جسمی و روانی می پردازد و شما را بیش از پیش، با ابعاد نهفته وجودتان آشنا می کند.

پیامک های شخصی سازی شده

مطابق با گزارش های تهیه شده، به صورت ماهانه پیام هایی جهت یادآوری نکات سلامتی و توصیه های غذایی، پوستی، ورزشی و روانشناسی مناسب شما توسط کارشناسان آماده شده و به شما ارائه می گردد.

محصول جانبی

جهت کاربردی شدن اطلاعات موجود در گزارش تغذیه و راحتی حال شما، به همراه گزارش تغذیه دفترچه دستورغذایی ژنوپلیت نیز به شما عزیزان تقدیم می‌گردد. در این دفترچه اطلاعات مفیدی در رابطه با سبک تغذیه‌ تنظیم شده است.

بیشتر بخوانید

سایر محصولات

روانشناسی

تاريخچه خانوادگي

پوست و زیبایی

غربالگری ناقلین

تماس با کارشناسان ما