گزارشات ژنتیکی تغذیه

مهمترین عاملی که می‌تواند در تنظیم یک برنامه غذایی و سبک زندگی عالی حائز اهمیت باشد، جمع آوری تمام اطلاعات فرد است. یکی از اجزای مهم بدن هر انسان ژنتیک او است. ما با دریافت اطلاعات مورد نیاز و همینطور داده های ژنتیکی “شما” می توانیم به تمام ابعادی که در علم پزشکی و تغذیه مورد توجه هستند، دسترسی پیدا کنیم. این فرصت استثنایی خواهد بود. اما با استفاده از داده های ژنتیکی به چه مواردی دست خواهیم یافت؟

  • بررسی رفتار بدن “شما” در ازای دریافت کربوهیدرات چربی و پروتئین
  • بررسی مواد غذایی که برای “شما” مفید یا مضر هستند
  • پیشگیری از بیماری هایی که سلامت “شما” را تهدید خواهند کرد
  • یافتن بهترین وعده های غذایی حاصل از ترکیب اطلاعات مذکور برای “شما”.
لوگو تغذیه لایف اند می

مولفه ها کدامند؟

در این پکیج مولفه های زیر را بررسی و گزارش آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

این پکیج شامل 16 مولفه ژنتیکی می باشد با هدف درک آسان و استفاده از داده های ژنتیکی برای کمک به شخصی سازی رژیم غذایی شما

ویتامین D
دلیل توجه به این ویتامین نقش غیر قابل انکار آن در بسیاری از فرایندهای فیزیولوژیک بدن و کمبود آن از شایع ترین کمبود های تغذیه ای رایج در کشور است.
لاکتوز
شاید افرادی باشند که در اثر مصرف شیر دچار مشکلات و عوارض گوارشی بشوند و از فواید آن نتوانند استفاده کنند. وقتی بدانیم که ریشه این موضوع می‌تواند ژنتیکی باشد، برای برطرف کردن آن می‌توان برنامه ی تغذیه ی مناسبی را آغاز کرد.
فولات
فولات یا فولیک اسید که با نام ویتامین B9 نیز شناخته می شود. یک ویتامین محلول در آب می‌باشد، که در سبزیجات برگ سبز، حبوبات و مرکبات یافت می‌شود.
فولات
نمک از دو جز سدیم و کلر تشکیل شده است. بدن به صورت طبیعی برای انجام اعمال حیاتی خود به سدیم احتیاج دارد، سدیم در تعادل مایعات بدن عملکرد سلول های عصبی و عضلانی نقش مهمی دارد.
میزان چربی کل
میزان و تنوع چربی که هر فرد دریافت می‌کند می‌تواند بر وزن و فرم بدنی وی اثر بگذارد. به طور کلی اسیدهای چرب غیر اشباع مانند روغن های مایع از روغن های ترانس مفید تر هستند .
چربی خون
ژنتیک بسیاری از افراد باعث می شود که چربی خون بالا داشته باشند افراد مختلف از نظر ژنتیکی با هم یکسان نیستند اگر سلامتی قلب و عروقی خود را مهم می دانید به دست آوردن وضعیت ژنتیکی شما برای ما سخت نخواهد بود.
کافئین
کافئین عوارض و مزایای خاص خود را دارد. بعضی افراد سریع و گاهی شدید به مصرف کافئین پاسخ می دهند. چه عاملی در این پاسخ نقش دارد ؟ ژنتیک!پیدا کردن وضعیت ژنتیکی هر فرد در پاسخ به مصرف کافئین حتما جذاب خواهد بود!
کلسیم
این ماده در سلامت استخوان ها،نقل و انتقال پیام های عصبی، عملکرد عضلات و قلب، جلوگیری از پرفشاری خون و برخی سرطان ها نقش محوری دارد.
سطح بالای آهن
سطح بالای آهن به تجمع بیش از حدآهن در بافت های پارانشیمی بدن گفته می شود که باعث ایجاد حالت سمی در آن بافت خواهد شد. این حالت در فرم ژنتیکی خود با نام هموکروماتوز شناخته می‌شود.
ویتامین A
ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است، که در جگر، شیر، تخم مرغ، سبزیجات برگ سبز، پرتقال، گوجه فرنگی و سبزیجات زرد رنگ یافت می شود. این ویتامین در سیستم بینایی ایمنی و تولید مثل نقش محوری دارد.
چاقی
چاقی یک بیماری چند وجهی است. همه جا صحبت از کالری است اما صحبتی از ژن نمی‌شود. رهایی از چاقی فقط در حل کردن یک بعد آن یعنی کالری نیست، وراثت نیز در ابتلا به چاقی نقش خواهد داشت. ما به شما خواهیم گفت آیا مستعد چاقی هستید یا نه؟
میل به مصرف میان وعده
دور از ذهن نیست که میل به مصرف میان وعده را هم مرتبط به ژن بدانیم! از نظر علمی هم این موضوع مورد تایید است. بعضی از افراد میل به مصرف میان وعده ندارند. این یک اشکال نیست، این یک ویژگی ژنتیکی می‌تواند باشد. کشف این ژن و برنامه تغذیه ای متناسب با آن را ما به شما خواهیم گفت.
سلیاک
بیمار شدن به هیچ شکلی مطلوب نیست. به خصوص اگر بیماری به فرمی باشد که عوارض زیادی از خود برجا بگذارد. سلیاک یکی از آن بیماری‌هاست که با درک درستی از ژن‌های آن در بدن در کنار یک توصیه تغذیه مخصوص خود، می‌توانید آن را کنترل کنید!
فقر آهن
کم خونی فقر آهن یکی از شایع ترین انواع کم خونی در سطح جهان است. گلبول های قرمز در خون وظیفه اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن را بر عهده دارند. آهن یکی از اجزای گلبول قرمز است که در حمل اکسیژن در خون نقش دارد.
ویتامین B12
کوبالامین که با نام ویتامین ب ۱۲ نیز شناخته می شود، یک ویتامین محلول در آب است که در گوشت، امعاء و احشاء، گوشت قرمز، ماکیان شیر و تخم مرغ یافت می شود.
غلات کامل
غلات کامل شامل غلاتی می باشد که 3 قسمت سبوس، جوانه و اندوسپرم را دارا می باشد. در مطالعات حال حاضر تغذیه جهان نقش سبوس یا فیبر موجود در این دسته از مواد غذایی در بیماری هایی نظیر دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سرطان در حال مطالعه است.