گزارشات ژنتیکی تناسب اندام

اهمیت برنامه ورزشی شخصی‌سازی شده زمانی مشخص می‌شود که افراد با ویژگی‌های جسمانی یکسان و برنامه ورزشی مشابه، نتایج متفاوت می‌گیرند. این تفاوت ناشی از مسائل ژنتیکی است که هر فرد را از افراد مشابه و یا حتی اعضا خانواده متمایز می کند.لایف‌اند‌می اشکار کننده نقطه تمایز شما است و برنامه ورزشی شما را نه تنها با در نظر گرفتن ویژگی‌های جسمانی بلکه با توجه به ویژگی‌های ژنتیکی‌تان شخصی سازی می‌کند.

ما با بررسی اطلاعات ژنتیکی شما در متغیرهای مهم حیطه فعالیت و برنامه ورزشی به شما خواهیم گفت که پاسخ بدن شما به فعالیت‌های قدرتی چگونه خواهد بود، چه میزان از فالیت‌های استقامتی برای شما مورد نیاز است، توانایی هوازی شما به چه صورت است، ریسک مصدومیت و آسیب عضلانی برای شما در چه سطحی قرار دارد و ریکاوری برای شما به چه شکل خواهد بود.

“معماهای” بدن که ریشه در ژنتیک دارند:

  اگر قصد انجام فعالیت ورزشی به صورت حرفه ای دارید چه رشته ای برای شما مناسب است؟
  اگر تمایل به انجام فعالیت در حیطه سلامت دارید چه حرکات و نرمش‌هایی مناسب شماست؟
  ناگفته‌های ژنتیک در عضلات و قلب شما را در مؤلفه‌های مرتبط به ورزش را بازگو می‌کنیم.
  با شناخت ژنتیک خود، برنامه منحصر به خودتان را در لایف‌اند‌می داشته باشید.

مولفه ها کدامند؟

در این پکیج مولفه های زیر را بررسی و گزارش آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

این پکیج شامل 5 مولفه ژنتیکی می باشد با هدف درک آسان و استفاده از داده های ژنتیکی برای کمک به شخصی سازی تناسب اندام شما

توانایی هوازی
توانایی هوازی یکی از متغیرهای کلیدی برای تشخیص بیماری های قلبی-عروقی و موفقیت ورزشی است. تحقیقات نشان داده که، فعالیت ورزشی سطوح توان هوازی را جابجا می کند، اما تعیین کننده اصلی این ظرفیت ژنتیک است. برای شناخت میزان توان هوازی خود با لایف اند می همراه باشید.
استقامت عضلانی
استقامت عضلانی همان عاملی است که به شما اجازه میدهد تا زمان طولانی تری به فعالیت ادامه دهید. ژنتیک از عوامل موثر بر میزان استقامت عضلانی است. با شناخت میزان استقامت عضلانی قادر خواهید بود تمرین هایتان را بهینه کنید. بررسی اطلاعات ژنتیکی شما کلید دستیابی به برنامه ورزشی ویژه شخص شماست.
ریکاوری
میزان فاکتورهای التهابی و ضد التهابی به صورت ژنتیکی در هنگام تولد مشخص میشود. تعادل این متغیرها و سرعت عملکرد آنها در زمان ریکاوری تاثیرگذار است. با شناخت زمان ریکاوری بدنتان آن را مدیریت کنید.
قدرت عضلانی
از شاخص های مهم در انتخاب نوع فعالیت ورزشی قدرتی و چگونگی انجام آن شناخت موقعیت ژنتیکی شما است. شاخصی که در هیچ یک از مراکز ورزش و تندرستی مورد بررسی قرار نمی گیرد. لایف اند می برنامه ویژه ژنتیک شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.
ریسک مصدومیت
احتمال آسیب دیدگی در افراد متفاوت است و این تفاوت ریشه در ژنتیک دارد. لایف اند می به شما خواهد گفت که میزان ریسک شما برای مصدومیت چقدر است.