ورزش و تناسب اندام

اهمیت برنامه ورزشی شخصی‌سازی شده زمانی مشخص می‌ شود که افراد با ویژگی‌ های جسمانی یکسان و برنامه ورزشی مشابه، نتایج متفاوت می‌ گیرند. لایف‌اند‌می با توجه به تمایزات بدن شما و در نظر داشتن ویژگی های ژنتیکی و جسمانی، برنامه ورزشی شخصی سازی شده و منحصر به خودتان ارائه می دهد و در متغیرهای مهم حیطه فعالیت و برنامه ورزشی، به تحلیل موارد زیر می پردازد:

  • چگونگی پاسخ بدن به فعالیت‌های قدرتی  
  •  میزان مورد نیاز فعالیت‌های استقامتی و هوازی
  • چگونگی ریسک مصدومیت، آسیب عضلانی و ریکاوری

توضیحات و فواید

گزارش ژنتیکی ورزش و تناسب اندام LifeandMe، با بررسی مولفه های تاثیرگذار در حوزه تناسب اندام و فعالیت های ورزشی و براساس ویژگی‌ های ژنتیکی و جسمانی، به شخصی‌سازی برنامه ورزشی شما کمک می کند.
کارشناسان این حوزه با توجه به وضعیت ژنتیکی افراد در رابطه با مولفه های مربوطه و با در نظر گرفتن شرایط جسمانی هر فرد، راهکار های عملی منحصر به فرد برای رسیدن به اندام بهتر ارائه می‌دهند. در توصیه های مندرج در گزارش تناسب اندام، به نوع ورزش و حرکات ورزشی مناسب شما اشاره می‌شود و استعداد ژنتیکی شما از لحاظ توانایی هوازی، قدرت عضلانی، استقامت عضلانی، ریسک مصدومیت و ریکاوری بررسی می شود تا بتوانید با صرف زمان کمتر و بدون آزمون و خطاهای وقت گیر، به سبک ورزشی که استعداد ذاتی آن را دارید دست پیدا کنید.
علاوه بر این، کارشناسان LifeandMe، با در نظرگیری شرایط شما، برنامه تمرینی با طول زمانی متناسب با آمادگی جسمانی تان به شما توصیه می‌کنند. اگر به دنبال دستورالعملی هستید تا به درستی و با کمترین احتمال آسیب بتوانید به فعالیت ورزشی خود بپردازید، به اندام ایده آل تان برسید و تناسب اندام خود را حفظ کنید، کافی است از امتحان کردن برنامه های ورزشی مختلف که ژنتیکتان آن را نمی پذیرد و مانع رسیدن به هدف دلخواهتان می شود دست بکشید و این بار با دیدی جامع تر نسبت به بدن خود تصمیم بگیرید.

مولفه های مورد بررسی

قدرتی / استقامتی

Strength / endurance

اگر فعالیت های ورزشی را به دو دسته قدرتی و استقامتی تقسیم کنیم، فعالیت هایی از قبیل دویدن و شنا در دسته فعالیت های استقامتی و مواردی مانند کشتی و وزنه برداری در دسته قدرتی قرار می گیرند. عملکرد بهتر شما در هر یک از این فعالیت ها به ژن هایتان بستگی دارد. مطالعات ژنتیکی نشان داده است عده ای از افراد در فعالیت های استقامتی و عده ای دیگر در فعالیت های قدرتی عملکرد بهتری دارند. شما می توانید با آگاهی از وضعیت ژنتیکی خود در گزارش تناسب اندام مجموعه لایف‌اندمی، فعالیت مناسب با بدن خود را انتخاب کرده و با توجه به توصیه های متخصصین این حوزه، عملکرد خود را در انجام فعالیت های ورزشی بهبود ببخشید.

ریسک مصدومیت

Risk of injury

ریسک مصدومیت را می توان به هر نوع ضربه، جراحت، شوک و آسیب وارده بر بدن نسبت داد که ممکن است علت خارجی یا داخلی داشته باشد. ژنتیک از موارد بسیار تاثیرگذار بر مصدومیت های وارده بر بدن است. افراد با ریسک مصدومیت متفاوت، شانس متفاوتی در دچار شدن به آسیب های ورزشی دارند. شما می توانید با آگاهی از وضعیت ژنتیکی مصدومیت خود و رعایت نکات توصیه شده مرتبط با این شرایط، ریسک ابتلا به مصدومیت حین انجام فعالیت ورزشی را کاهش دهید.

ریکاوری

Recovery

ریکاوری یا همان بازگشت به حالت اولیه از فاکتورهای مهم پس از هر تمرین ورزشی است تا بدن جهت انجام تمرینات بعدی فرصت کافی برای آمادگی پیدا کند. ریکاوری از جمله فاکتورهای قابل بررسی از نظر ژنتیکی است که می توانید با آگاهی از آن، تعداد جلسات تمرینی و مدت استراحت لازم را به گونه ای تنظیم نمایید تا از عوارض ناشی از سرعت ریکاوری پایین جلوگیری کنید.

هوازی

VO2 max

فعالیت های هوازی باعث افزایش فعالیت قلب، ریه ها و عضلات می شود و همچنین بر افزایش ظرفیت ریه برای ورود حجم بیشتر اکسیژن تاثیر می گذارد، این فعالیت ها شامل رکاب زدن، دویدن، شنا، یوگا و .. می شود. در گزارش تناسب اندام لایف اند می، با وضعیت ژنتیکی خود در این مولفه آشنا شده و می توانید با کمک متخصصین مجموعه، تصمیماتی درست و هدفمند در راستای ارتقا عملکرد هوازی خود اتخاذ کنید.

نمونه گزارش

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

خدمات مشاوره

متخصصین ما در جلسات مشاوره رایگان، به توضیح مباحث ژنتیکی مانند تاثیر ژنتیک بر سبک زندگی و مقایسه وضعیت ژنتیکی با وضعیت محیطی حال حاضر بدن شما پرداخته و با توضیح تمامی مولفه های گزارشات، به سوالات شما در زمینه ژنتیک و موارد مربوطه پاسخ می دهند. 

ژنتیک پلاس

 ژنتیک پلاس خدمتی ویژه از شرکت لایف اند می است که به صورت ماهانه به بررسی یک مولفه ژنتیکی جدید در ابعاد مختلف جسمی و روانی می پردازد و شما را بیش از پیش، با ابعاد نهفته وجودتان آشنا می کند.

پیامک های شخصی سازی شده

مطابق با گزارش های تهیه شده، به صورت ماهانه پیام هایی جهت یادآوری نکات سلامتی و توصیه های غذایی، پوستی، ورزشی و روانشناسی مناسب شما توسط کارشناسان آماده شده و به شما ارائه می گردد.

سایر محصولات

روانشناسی

تغذیه

پوست و زیبایی

غربالگری ناقلین

تماس با کارشناسان ما