دسته بندی نشده

وقتی زردی دندان‌ها فراتر از کنترل شما هستند

آیا از لبخند کسل کننده یا زرد رنج می‌برید؟

 ممکن است تقصیر شما نباشد. در حالی که اکثر مردم به خوبی از عوامل روزمره که باعث زرد شدن دندان ها می شوند ، از جمله قهوه ، چای و استعمال دخانیات ، آگاهی دارند ، عوامل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است از عهده ما خارج باشد:

ژنتیک: در بعضی موارد ، می توانید والدین خود را عامل دندان های زرد خود بدانید. حالت ژنتیکی می تواند ضخامت مینای دندان خارجی شما را تعیین کند. درست پشت این لایه بیرونی لایه عاجی شما قرار دارد که به طور طبیعی زرد رنگ است. بنابراین ، اگر ژن های مینای دندان نازک دارید ، لایه عاج زرد طبیعی دیده می شود. به همین دلیل ژن های شما می توانند دندان های شما را زرد نشان دهند.

سن: سن شما نیز می تواند در لبخند شما نقش داشته باشد. با افزایش سن ، مینای دندان ما به تدریج نازک می شود. باز هم ، این اجازه می دهد تا رنگ عاج زرد واقعی درخشان شود و شانس شمارا برای لبخند روشن تهدید کند.

دارو: برای بسیاری از افراد به دلیل دارویی که مصرف می کنند حفظ لبخند سفید مشکل است. داروها اغلب لکه های ذاتی تولید می کنند ، در مقابل لکه های خارجی که غذاها ، نوشیدنی ها و سیگار کشیدن ایجاد می کنند. لکه های ذاتی در داخل دندان اتفاق می افتد ، هنگامی که عوامل مختلف باعث تغییر در انتقال نور مینای دندان و عاج زیرین می شوند.

بطورمثال:کودکانی که آنتی بیوتیک تتراسایکلین و داکسی سایکلین مصرف می کنند در حالی که دندان هایشان هنوز در حال رشد است (قبل از 8 سالگی) ممکن است دریابند که دندان های آنها زرد مایل به قهوه ای است. برای نوجوانان و بزرگسالان ، داروی ضد آکنه ماینوسیکلین ، یکی از مشتقات تتراسایکلین ، می تواند باعث ایجاد لکه های دندان شود. حتی داروهای رایج مانند داروهای ضد هیستامین و برخی از داروهای فشار خون نیز می توانند دلیل لبخند زرد رنگ شما باشند ، همانطور که شیمی درمانی ای که مربوط به سر و گردن هست هم می تواند ازعوامل آن باشد.

امروزه روش هایی چون محصولات سفیدکننده دندان و سفیدکردن دندان در دندان پزشکی برای کمک به این موضوع به میان آمدند.

درخانه هم اقداماتی برای سفیدترشدن دندان میتوان انجام داد:

۱. سفید کردن دندان ها با خمیر آب لیمو و جوش شیرین

یک قاشق چای خوری آب لیمو را با جوش شیرین به مقدار لازم ، مخلوط کنید ،تا یک خمیر نازک ایجاد شود، سپس با مسواک نرم و به آرامی به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید با آب بشویید، سپس با خمیر دندان به طور منظم مسواک بزنید تا آبلیمو از بین برود.

جوش شیرین و لیمو

۲. مسواک زدن با خمیر پودر زردچوبه سفید کردن دندان

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک و کمی آب را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید، تا یک خمیر نازک ایجاد شود، از مسواک نرم برای مالیدن خمیر روی دندان استفاده کنید و به آرامی به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید مراقب باشید که پاشیده نشود، زیرا می تواند همه جا رارنگی کند! با آب بشویید و پس از آن با خمیر دندان به طور منظم مسواک بزنید.

3. شست و شوی دندان با سرکه سیب و ضدعفونی کردن برای سفید کردن دندان

یک قاشق غذاخوری از سرکه سیب را ،مانند دهان شویه در اطراف دهان خود برای 2 دقیقه شستشو دهید، پس از آن مسواک خود را در سرکه سیب فرو کرده و برای کمک به حذف لکه ها مسواک بزنید بعد بشویید و سپس دندان های خود را با جوش شیرین و خمیر دندان مسواک بزنید تا تمام سرکه سیب حذف شود.

4.خمیر دندان سفید کننده خانگی با اسانس های روغن

مقدار مساوی از روغن نارگیل ارگانیک و جوش شیرین را با چند قطره روغن نعناع، اسانس نعناع یا روغن چوب دارچین مخلوط کنید، تا خمیر دندان ایجاد شود دندان ها را روزی دوبار مسواک بزنید.

5.سفیدی دندان با پوست پرتقال و نمک                  

بخش سفید پوست پرتقال را، با نمک دریا بپوشانید سپس به آرامی بر روی دندان های خود به مدت 2 دقیقه مالش دهید بعد آن را بشویید و سپس برای حذف تمام مرکبات، به طور منظم با خمیر دندان و یا جوش شیرین مسواک بزنید.

6.ساییدن پوست موز روی دندان

به آرامی یک قطعه کوچک از داخل پوست موز را برای دو دقیقه روی دندان های خود بمالید بشویید و سپس برای حذف تمامی موز با خمیر دندان به طور منظم و یا جوش شیرین مسواک بزنید.

این موارد،تنها بخشی از روش های سفیدکردن دندان درخانه است که ممکن است برای شما دردسترس تر باشد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *