استقامت عضلانی چیست؟

به نگه­داری یک مقاومت در مدت زمان طولانی یا تکرار آن، توسط یک یا گروهی از عضلات، استقامت عضلانی گویند. برای مثال اگر شما وزنه­ای را 20 مرتبه جا­ به­ جا کنید یا برای مدت زمان 5 دقیقه بدوید، به ترتیب از استقامت عضلانی بالاتنه و پایین تنه برخوردار هستید.

 

شنا سوئدی استقامت

چگونه استقامت عضلانی را افزایش دهیم؟

رشته های ورزشی به ترکیبی از قدرت و استقامت عضلانی نیاز دارند بنابراین انجام اکثر فعالیت ها در طولانی مدت منجر به افزایش آن می شوند. تمرینات بدنسازی که تعداد تکرار در آنها از ۸-۱۰ تکرار بیشتر شود، دویدن، شنا، دوچرخه سواری و یا فوتبال مثال هایی برای افزایش استقامت هستند. همچنین می توانید از وزن بدن برای افزایش استقامت استفاده کنید، برای مثال زمانی که شنا سوئدی و برپی را ۲۰ تکرار انجام می­دهید منجر به افزایش استقامت عضلاتتان شده اید.

 

 

چقدر و چند روز تمرین استقامت را افزایش می­ دهد؟

۳ تا ۵ روز در هفته و ۲۰ تا ۴۰ دقیقه فعالیت به بهبود استقامت عضلانی کمک می­کند.

 

طناب زدن

استقامت عضلانی و بیماری

اولین اهمیت استقامت برای ادامه زندگی است چرا که شما برای انجام امور روزانه به سطحی از این فاکتور آمادگی جسمانی نیاز دارید. برای مثال برای رفت و آمد از پله ها، جابجایی وسایل و مواردی از این دست باید از استقامت عضلانی برخوردار باشید. با این وجود این مولفه به دلیل بهبود گردش خون و عملکرد سیستم تنفسی از بیماری های قلبی تنفسی جلوگیری می کند. همچنین در درمان چاقی، کمک به زایمان راحت و جلوگیری از پوکی استخوان موثر است.

 

آیا ورزشکاران استقامتی می توانند تمرینات قدرتی انجام دهند؟

تحقیقات نشان داده اند که تمرینات استقامتی در افزایش قدرت اختلال ایجاد کرده اما تمرینات قدرتی به بهبود استقامت کمک می کنند. بنابراین اگر یک ورزشکار قدرتی هستید تمرینات استقامتتان را به حداقل برسانید اما اگر استقامتی هستید میتوانید از تمرینات قدرتی جهت بهبود آمادگی بدنیتان استفاده کنید. دقت کنید که روی صحبت در این بخش ورزشکاران حرفه ای هستند. اگر تازه شروع کردید یا به صورت حرفه ای ورزش نمی کنید میتوانید از هر دو نوع تمرینات بهره ببرید.

 

قدرت استقامت ترکیبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *