پوست و مو, تاریخچه خانوادگی, تغذیه, روانشناسی, ژنتیک, سلامت بدن, ورزش

همه چیز درمورد تست ژنتیکی LifeandMe

شاید اولین سوال احتمالی برای هرشخص این باشد، چرا تست ژنتیکی؟ دردنیای امروز ما شاهد آن هستیم که تمامی بیماری‌ها به یک شکل درافراد بروز پیدا نمی‌کنند و داروها و درمان‌های درنظرگرفته شده به یک میزان اثر بخشی لازم را ندارند. درواقع بروز مواردی ازاین دست بیشتر از هرچیزی به ژنتیک افراد مربوط است. اما جای نگرانی نیست! شما می‌توانید باانجام تست ژنتیکی LifeandMe، وضعیت سلامتی تان را به طور مداوم رصد کنید و سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با خدمات مجموعه LifeandMeباماهمراه باشید.

مجموعه یLifeandMe چه شرکتی است و دقیقا چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

شرکت دانش بنیان «سلامت کارا» با نام تجاری LifeandMe، متشکل از کارشناسان مجرب ومتخصص، درحوزه سلامت، فعالیت می‌کند. درواقع مجموعه‌ی LifeandMe با بررسی و تحلیل داده‌های مهم ژنتیکی هرفرد در پیشرفته‌ترین مراکز تحقیقاتی دنیا در راستای حفظ سلامت مشتریان ونزدیکی به مفهوم پزشکی شخصی‌سازی شده، قدمی موثر در حوزه سلامت برمی دارد.

خدمات مجموعه LifeandMe

درحال حاضرمجموعه LifeandMe از طریق تست ژنتیکی بزاق شما عزیزان، خدماتی نظیر گزارش پوست وزیبایی، گزارش تغذیه، گزارش غربال‌گری ناقلین، گزارش تاریخچه خانوادگی، گزارش روان‌شناسی وگزارش تناسب اندام ارائه می‌دهد.

چرا LifeandMe؟

 • بررسی تخصصی ۷۵۰۰۰۰ نقطه ژنتیکی برای ارائه گزارش‌های ژنتیکی
 • بررسی تعداد زیاد فاکتور در هر گزارش
 • ارائه گزارش‌های شخصی‌سازی شده
 • استفاده از آزمایشگاه مجهز وابزار پیشرفته
 • ارسال پیام‌های شخصی‌سازی شده به صورت هفتگی پس از خرید کیت
 • ارائه پنل کاربری برای دسترسی دائمی به اطلاعات ژنتیکی شما
 • پشتیبانی تمام وقت

معرفی تمام گزارشات مربوط به تست ژنتیکی

گزارش تغذیه

تغذیه نقش اساسی در خلق خوی و کیفیت سبک زندگی دارد. دراین گزارش میزان واکنش شما به لاکتوز، کمبود ویتامین، سلیاک، فقر آهن و… صحبت می‌شود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گزارش تغذیه مراجعه کنید.

ژنوپلیت

ژنوپلیت، دفترچه غذایی شخصی‌سازی شده می‌باشد که براساس نتیجه آزمایش ژنتیکی شما تنظیم می‌شود. طبق این دفترچه شما می‌توانید رژیم غذایی متناسب با نیاز‌های بدن‌تان داشته باشید. کارشناسان مجموعه LifeandMe پیش از ارائه این دفترچه مواردی همچون فرهنگ غذایی، تاریخچه خانوادگی، نیاز ضروری بدن شما و احتمال ریسک ابتلا به انواع بیماری‌ها را در شما درنظر می‌گیرند. با سفارش گزارش تغذیه شما می‌توانید از ژنو پلیت رایگان بهره‌مند شوید.

من که الان چاق نیستم، دانستن ریسک بالا به چه درد می‌خورد؟

با داشتن اطلاعات در مورد مواردی از قبیل ریسک ابتلا به چاقی و تنظیم روش زندگی، رژیم غذایی و فعالیت بدنی‌تان با این داده‌ها می‌توانید از ابتلا به چاقی در آینده جلوگیری کنید و از زندگی سالم‌تر لذت ببرید.

گزارش تاریخچه خانوادگی

سفر کردن همیشه جذاب است. ، این بار ما به شما کمک می‌کنیم سفری شگفت‌انگیز و متفاوت داشته باشید. در گزارش تاریخچه خانوادگی اطلاعاتی همچون مسیر مهاجرت مادری، ترکیب ملیتی (این که شما دقیقا اهل کجایید؟)، میزان شباهت شما به نئاندرتال‌ها و میزان شباهت شما به افراد مشهور و سلبریتی‌ها دراین گزارش به شما ارائه خواهد شد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گزارش تاریخچه خانوادگی مراجعه کنید.

گزارش تناسب اندام

شاید برای شماهم پیش آمده باشد که با وجود تجربه‌ی برنامه‌های ورزشی متعدد نتایج دلخواه‌تان را نگرفته باشید. گزارش تناسب اندام به شما کمک می‌کند تا متناسب با ویژگی ژنتیکی‌تان برنامه ورزشی شخصی‌سازی شده‌ای را داشته باشید. درواقع دراین گزارش ما به شما می‌گوییم که کدام رشته‌ی ورزشی مناسب شماست. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گزارش تناسب اندام مراجعه کنید.

گزارش روانشناسی

جالب توجه است که بدانید بسیاری از ویژگی و حالات شخصیتی شما مربوط به ژنتیک‌تان می‌باشد. با گزارش ژنتیکی روانشناسی، از علت‌های پنهان رفتارها آگاه شوید واز ابتلا به اختلالات گوناگون روحی پیشگیری کنید. مولفه‌هایی نظیر خشم، بی‌خوابی و… دراین گزارش بررسی خواهد شد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گزارش روانشناسی مراجعه کنید.

گزارش پوست و زیبایی

گزارش ژنتیکی پوست وزیبایی، هزینه‌ی حفاظت از پوست‌تان را دراز مدت کاهش می‌دهد. در واقع در این گزارش به بررسی مولفه‌هایی نظیر سلولیت و بافت پوست، کک مک و نقاط آفتاب گرفتگی، پسوریازیس و… پرداخته می‌شود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گزارش پوست وزیبایی مراجعه کنید.

گزارش غربالگری ناقلین

دراین گزارش با بررسی ۷۵۰۰۰۰ مارکر ژنتیکی، وجود آلل پنهان در بیماری‌های مغلوبی که از والدین به فرزندان به ارث می‌رسد و خود شخص را درگیر نمی‌کند، گزارش می‌شود. درتعدادی ازموارد با وجود سالم بودن والدین، فرزند فنوتیپ شدیدی از بیماری را نشان می‌دهد، بنابراین آگاهی از وضعیت ژنتیکی در این موارد حائز اهمیت می‌باشد.

جهت اطلاع از لیست بیماری‌هایی که در این گزارش بررسی می‌شودف به صفحه‌ی گزارش ژنتیکی غربالگری ناقلین مراجعه کنید.

نحوه انجام تست ژنتیکی LifeandMe

 • ابتدا وارد سایت به نشانی https://lifeandme.net/ شوید.
 • سپس پک LifeandMe را سفارش دهید.
 •  کیت آزمایش را در منزل یا آزمایشگاه از بزاق پر کنید.
 •  واحد ارتباط با مشتری LifeandMe شما را در جریان روند انجام آزمایش قرار می‌دهد.
 • پس از شش هفته، نتایج گزارشات منحصر به فرد شما آماده هستند.
 •  کارشناسان تیم LifeandMe در انتخاب مسیر سلامتی همراه شما خواهند بود.

آیا می‌توان به صورت حضوری تست را انجام داد؟

درحال حاضر به علت وجود محدودیت های کرونایی جهت حفاظت از سلامت شما عزیزان به شما توصیه می‌کنیم تا تست را در منزل انجام دهید، اما چنانچه مایل هستید تا تست را به صورت حضوری داشته باشید،  می‌توانید هماهنگی‌های لازم را با کارشناسان مجموعه به عمل آورید.

آیا انجام تست ژنتیکی LifeandMe، محدودیت سنی دارد؟

خیر. انجام این تست برای هرکسی از هرسنی مناسب می‌باشد. درواقع فرایند انجام تست بسیار ساده است، بنابراین هرکسی که توانایی پرکردن ظرف بزاق را داشته باشد، ازاین قاعده مستثنا نیست.

چطور به اطلاعاتی دریافتی دسترسی داشته باشم؟

 • اطلاعات شما به طور دائمی به روزرسانی خواهد شد و شما می‌توانید دربستر آنلاین حساب کاربری تان، به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.
 • بعد ازتست، کارشناسان LifeandMe دررابطه با تحلیل گزارش‌های شخصی، به شما مشاوره رایگان خواهند داد.
 • همچنین به طور هفتگی توصیه‌هایی شخصی‌سازی شده درراستای سبک زندگی سالم برای شما ارسال خواهد شد.

تفاوت انجام آزمایش LifeandMe با آزمایش خون

-تست ژنتیکی لایف‌اندمی

 • انجام آن برای یکباردرطول عمر کفایت می‌کند.
 • بررسی وضعیت ژنتیکی فرد در هرمولفه
 • ارائه اطلاعات گسترده به همراه بروزرسانی آن
 • آگاهی ازریسک ابتلا به بیماری‌ها در دراز مدت وجلوگیری از بروز آن
 • انجام آن در محل سکونت
 • بدون درد وخون ریزی
 • ارائه خدمات بلند مدت پس از انجام تست

-آزمایش خون

 • بررسی وضعیت فعلی بدن
 • درد و خون ریزی
 • نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه

آیا آزمایش خون جایگزین مناسبی برای تست ژنتیکی است؟

خیر. زیرا شرایط فعلی همانند استرس، رژیم غذایی در نتیجه آن اثرگذار است اما در تست ژنتیکی اینطور نیست. ژنتیک هرکس ثابت است و در طول زمان تغییر نمی‌کند. بنابراین انجام این تستن به شما در داشتن سبک زندگی منحصر به فرد کمک می‌رساند.

آیا با انجام تست احتمال ابتلا به بیماری‌ها مشخص می‌شود؟

در ریپورت‌های دریافتی شما، ریسک ابتلا به بیماری‌هایی مانند حساسیت به پروتئین گلوتن، پرفشاری خون و حساسیت به قند لاکتوز مورد بررسی قرار می‌گیرد همچنین در حوزه های تناسب اندام، پوست و زیبایی و روانشناسی بررسی ریسک گروه های دیگری از مولفه ها انجام خواهد شد.

مجموعه LifeandMe زیر نظر چه سازمانی فعالیت می‌کند؟

مجموعه LifeandMe تحت حمایت و تایید معاونت علمی ریاست جمهوری فعالیت می‌کند.

امنیت اطلاعات را چگونه تضمین می‌کنید؟

حفظ امنیت و حریم شخصی مشتریان گرامی، از اهداف اصلی و مهم مجموعه LifeAndMe است. امنیت کلیه اطلاعات ارزشمند ما تضمین شده است و پس از تهیه گزارش‌هایی که به مشتری ارائه می‌شود، LifeandMe به جز در موارد تحقیقاتی، آن هم تنها با اخذ رضایت فرد تست‌دهنده، و با جداسازی اطلاعات شخصی از پروفایل ژنتیک، استفاده دیگری از اطلاعات خواهد کرد. در صفحه حفظ حریم شخصی، ما به طور کامل دراین باره صحبت کردیم.

آیا می‌توانیم کل داده‌های ژنتیکی را تحویل بگیریم؟

توجه داشته باشید، درصورتی که خود شما این اطلاعات را در اختیار پزشک یا فرد دیگری قرار دهید هیچ گونه مسئولیتی متوجه لایف‌اندمی نخواهد بود.

شرکت LifeandMe درکجا مستقر هست؟

شرکت LifeandMe در کارخانه نوآوری‌های وی واقع در نوبنیاد، گلزار واقع است.

آیا همه هزینه را باید یک جا پرداخت کرد؟

درصورت تمایل می‌توانید وجه مورد نظر را یک جا پرداخت کنید. در غیر این صورت شما این امکان را دارید تا هزینه تست را در سه قسط پرداخت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر شماره همراه ونام ونام خانوادگی‌تان را در صفحه اصلی سایت LifeandMe وارد کنید.

چطور به اعتبار علمی مجموعه LifeandMe اعتماد کنم؟

گزارش‌های ارائه شده از جانب LifeandMe با موضوع سلامت فردی از لحاظ علمی و پزشکی اعتبار سنجی می‌شوند. LifeandMe تضمین می‌کند تمامی کیت‌های نمونه‌گیری از ژنتیک افراد و اطلاعات به دست آمده از آن، تنها برای بررسی ریسک‌های سلامتی همان‌فرد استفاده می‌شود. اطلاعات مربوط به این مورد در صفحه اعتبار علمی آمده است.

https://lifeandme.net/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C/

راه‌های ارتباطی با مجموعه LifeandMe چیست؟

اگر می‌خواهید باما در ارتباط باشید.

تماس با ما

همراه عزیز LifeandMe ،  شما می توانید سوالات مربوط به  تست ژنتیکی LifeandMe را مطرح کنید، در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *